Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przez kolor hełmów zamieszanie w Kaszmirze

0
Podziel się:

Chodzi o błękitne hełmy ONZ noszone przez oddziały indyjskie, tłumiące protesty w Kaszmirze.

Przez kolor hełmów zamieszanie w Kaszmirze
(FlashStef/CC/Flickr)

Organizacja Narodów Zjednoczonych zwróciła się do sił indyjskich, tłumiących separatystyczne protesty w Kaszmirze, o zaprzestanie noszenia błękitnych hełmów sił pokojowych ONZ - poinformował przedstawiciel Narodów Zjednoczonych.

Agencja Associated Press pisze, że około 300 żołnierzy paramilitarnych sił szybkiego reagowania wysłano w ostatnich dniach do Kaszmiru, gdzie mają pomóc w tłumieniu trwającychjuż prawie dwa miesiące niepokojów, które pochłonęło ponad 50 ofiar śmiertelnych.

Obserwatorzy ONZ monitorują zawieszenie broni między Indiami a Pakistanem w Kaszmirze, o który kraje te stoczyły już dwie wojny.
Dziesiątki żołnierzy tych sił używają ONZ-owskich hełmów i tarcz, tłumiąc protesty w Śrinagarze, letniej stolicy stanu Dżammu i Kaszmir. Jak odnotowuje AP, wielu mieszkańców Kaszmiru bierze ich za żołnierzy sił ONZ i nie może zrozumieć, dlaczego siły te opowiedziały się po jednej ze stron konfliktu i pomagają wojskom indyjskim.

Rzecznik indyjskich sił paramilitarnych w Kaszmirze Prabhakar Tripathi powiedział, że żołnierze przywieźli hełmy i tarcze z różnych misji ONZ-owskich, w których uczestniczyli, i korzystają z nich, ponieważ sprzęt ten jest wciąż w dobrym stanie.

Rzecznik dodał, że nie widzi w tym nic złego, natomiast przedstawiciel ONZ-owskiej grupy obserwatorów w Indiach i Pakistanie oświadczył, że Narody Zjednoczone powiadomiły władze Indii o tym _ problemie _ i uzyskały zapewnienie, że zostanie on rozwiązany.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)