Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Zambrowie tańsze niż zakładano

0
Podziel się:

O 3,6 mln zł tańsze niż pierwotnie zakładano będzie przygotowanie prawie
33 hektarów terenów inwestycyjnych w Zambrowie (Podlaskie), które powstaną dzięki dofinansowaniu z
UE z programu "Rozwój Polski Wschodniej" - poinformował w czwartek Urząd Miejski w Zambrowie.

bELizdOZ

O 3,6 mln zł tańsze niż pierwotnie zakładano będzie przygotowanie prawie 33 hektarów terenów inwestycyjnych w Zambrowie (Podlaskie), które powstaną dzięki dofinansowaniu z UE z programu "Rozwój Polski Wschodniej" - poinformował w czwartek Urząd Miejski w Zambrowie.

Projekt miał kosztować 17,9 mln zł, a będzie kosztował 14,3 mln zł - poinformowała Karolina Ilczuk z Urzędu Miejskiego w Zambrowie. Po ogłoszeniu przetargu okazało się, że zgłoszone oferty są tańsze niż pula pieniędzy przewidziana na projekt.

Zambrów był pierwszym podlaskim miastem, które zawierało umowę na unijną dotację z Programu "Rozwój Polski Wschodniej". Umowę podpisywał burmistrz miasta z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Umowa była zawarta w marcu. Pod koniec czerwca, w związku z oszczędnościami po przetargach strony podpisały aneks. Wartość dofinansowania z UE w wysokości 8,7 mln zł pozostała bez zmian.

bELizdPb

Trwające już prace budowlane powinny się zakończyć z końcem października 2009 roku, a cały projekt ma być zrealizowany do końca czerwca 2010 roku - poinformowała Ilczuk.

Tereny inwestycyjne, położone w południowej części Zambrowa, są przeznaczone pod innowacyjne inwestycje produkcyjne. Za pieniądze z programu "Rozwój Polski Wschodniej" grunt jest uzbrajany, powstają drogi. Wykonawcami prac są lokalne firmy.

Teren jest objęty zwolnieniami w podatkach od nieruchomości na mocy uchwały Rady Miasta z 2007 roku przez 5 lat od rozpoczęcia działalności gospodarczej na terenie Zambrowa.

Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej skierowany jest do województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Jego celem jest wyrównywanie szans rozwojowych tej części Polski (najbiedniejsze polskie regiony).

bELizdPh

Program realizowany jest ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) oraz budżetu państwa. Pula środków na lata 2007-2013 to ok. 2,27 mld euro, w tym ok. 992 mln euro specjalnych środków przeznaczonych decyzją Rady Europejskiej dla najbiedniejszych regionów UE. Pozostała kwota, ok. 1,3 mld euro, została przyznana przez polski rząd z ogólnej puli środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyznanych dla naszego kraju. (PAP)

kow/ pad/ jra/

bELizdPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)