Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przystanek Woodstock: drugi dzień pod znakiem koncertów i upałów

0
Podziel się:

Rozpoczął się drugi dzień 19. Przystanku Woodstock. W Kostrzynie
nad Odrą panuje wspaniała atmosfera, dopisuje pogoda, a co najważniejsze jest bardzo bezpiecznie.
Dziś na dużej scenie wystąpią m.in. zespół Anthrax oraz Maria Peszek.

Rozpoczął się drugi dzień 19. Przystanku Woodstock. W Kostrzynie nad Odrą panuje wspaniała atmosfera, dopisuje pogoda, a co najważniejsze jest bardzo bezpiecznie. Dziś na dużej scenie wystąpią m.in. zespół Anthrax oraz Maria Peszek.

Od godz. 15 na Przystanku Woodstock startują koncerty na dużej scenie. Gwiazdami, które dziś na niej wystąpią będą: amerykański zespół Anthrax, Emir Kusturica oraz Maria Peszek. Poza sceną główną występy odbędą się również na małej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny.

Do Kostrzyna nad Odrą dotarła kolejna fala upałów, a temperatura powietrza przekracza 30 stopni C. W związku z tym specjalne ostrzeżenie wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Do wszystkich uczestników festiwalu apeluje również rzeczni prasowy imprezy Krzysztof Dobies, który prosi o odpowiedzialne przebywanie na słońcu poprzez noszenie nakryć głowy oraz picie dużej ilości wody.

Oficjalnie nie wiadomo ilu ludzi przebywa obecnie na Przystanku Woodstock.

"Nie szacujemy tego na razie. Nie mamy żadnych oficjalnych informacji od wojewody. Najważniejsze jednak, że jest bardzo bezpiecznie. My się z tego cieszymy, bo wyznajemy zasadę, że jeśli biuro prasowe nie ma dużo pracy to wszystko idzie w porządku" - komentuje Dobies.

Godziny poranne tradycyjnie zarezerwowano dla dyskusji w Akademii Sztuk Przepięknych. Było wesoło, pouczająco i nie brakowało trudnych pytań do gości. Z publicznością spotkali się Kuba Wojewódzki, ks. Adam Boniecki oraz poeta i satyryk Artur Andrus.

"To miejsce jest oazą wolności i mądrości - mówił słuchaczom Wojewódzki, któremu atmosfera Przystanku przypadła do gustu.

Przystanek Woodstock po raz 10 odbywa się w Kostrzynie nad Odrą.

mp/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)