Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przywódca Libertas: Nie płacę kandydatom do PE

0
Podziel się:

Kandydaci spoza Irlandii mieli dostać nawet milion euro za start z list partii Ganleya.

Przywódca Libertas: Nie płacę kandydatom do PE
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Lider partii Libertas Declan Ganley zaprzeczył w niedzielę, jakoby płacił kandydatom z innych krajów europejskich, by kandydowali do Parlamentu Europejskiego (PE) pod politycznym szyldem jego partii - donoszą irlandzkie media.

Wypowiadając się w Dublinie Ganley nazwał takie doniesienia _ nieprawdziwymi _ i uznał, że _ są rozpowszechnione po to, by odwrócić uwagę od zasadniczego przesłania _ jego partii. Ganley wypowiadał się z okazji przedstawienia kandydatów Libertas, ubiegających się o mandat w Irlandii. On sam kandyduje w Irlandii w okręgu północno-zachodnim.

Według mediów niektórym kandydatom spoza Irlandii Libertas miał oferować nawet 1 mln euro w zamian za zgodę na kandydowanie z listy tej partii. Taką ofertę finansową mieli otrzymać m.in. szwedzcy eurosceptycy z grupy Unilisten, jeśli staną do wyborów razem z partią Ganleya.

*Partia Libertas *dotychczas nie ogłosiła szczegółowego manifestu wyborczego.
W czerwcowych wyborach do PE Libertas wystawia 300 kandydatów w 24 państwach, w tym w Polsce. Ganley twierdzi, że w różnych państwach UE ma 16 tys. aktywistów.

Libertas jest przeciwny Traktatowi Lizbońskiemu; skutecznie wystąpił przeciwko temu dokumentowi w irlandzkim referendum 12 czerwca 2008 roku. Uważa, że UE jest za mało reprezentatywna i sterowana przez biurokratów, którzy ze swych decyzji nie są rozliczani. Ostatnio opowiedział się za zmniejszeniem budżetu UE o 10 mld euro rocznie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)