Notowania

konkurs
21.11.2008 16:07

Przyznano nagrody w konkursie "Równe i równiejsi"

Urszula Żółtowska-Tomaszewska z Polskiego Radia wygrała konkurs "Równe i równiejsi", realizowany przez fundację Feminoteka w ramach projektu "Gendermeria - równościowy monitoring" - podała fundacja.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Urszula Żółtowska-Tomaszewska z Polskiego Radia wygrała konkurs "Równe i równiejsi", realizowany przez fundację Feminoteka w ramach projektu "Gendermeria - równościowy monitoring" - podała fundacja. *

Nagrodę główną przyznano za reportaż "Praca czy dziecko?" wyemitowany w czerwcu w programie 1 PR. Wyróżnienia w konkursie otrzymały również Agnieszka Niesłuchowska za tekst "Czy PO szanuje kobiety?" opublikowany w Wirtualnej Polsce, Dominika Buczak za tekst "Różowa Rewolta" opublikowany w "Wysokich Obcasach" oraz Kinga Wołoszyn-Świerk ze współpracownikami z TVP Wrocław za reportaż "Antyfacet".

W konkursie "Równe i równiejsi", ogłoszonym na początku sierpnia, brały udział teksty, audycje i programy dotyczące kwestii równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Na konkurs zostało nadesłanych 25 tekstów, 2 audycje radiowe, 4 programy telewizyjne.

Prace oceniało jury w składzie: Adam Bodnar (Helsińska Fundacja Praw Człowieka), Sergiusz Kowalski, Roman Kurkiewicz (TOK FM, Przekrój), Anna Laszuk (TOK FM), Lidia Ostałowska (Gazeta Wyborcza), Piotr Pacewicz (Gazeta Wyborcza), Joanna Podgórska (Polityka), Magdalena Środa, Joanna Piotrowska (Feminoteka) oraz przedstawicielka głównego sponsora Anna Sirocka.

Celem projektu "Gendermeria - równościowy monitoring" jest przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć przez zbudowanie zespołu monitorującego działania rządu i administracji publicznej z realizacji programów dotyczących wyrównywania szans kobiet i mężczyzn.

W ramach projektu odbyły się m.in. warsztaty "Równość w mediach" dla studentów na temat roli, jaką mogą odgrywać media w procesie wyrównywania szans kobiet i mężczyzn i skutków powielania stereotypów płciowych w materiałach dziennikarskich.

Projekt realizowany przez Feminotekę współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej (Program "Środki Przejściowe") od lutego do grudnia 2008.(PAP)

akw/ pz/ jra/

Tagi: konkurs, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz