Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL: będziemy walczyć o zerową stawkę VAT na internet w PE

0
Podziel się

Kandydaci PSL do Parlamentu Europejskiego
zapowiedzieli, że ich pierwszą inicjatywą jako europosłów będzie
praca na rzecz wprowadzenie zerowej stawki VAT na internet w UE.

bEgHESMR

Kandydaci PSL do Parlamentu Europejskiego zapowiedzieli, że ich pierwszą inicjatywą jako europosłów będzie praca na rzecz wprowadzenie zerowej stawki VAT na internet w UE.

"To będzie nasze pierwsze zadanie w PE - będziemy inicjować bardzo ważną i potrzebną w Europie dyskusję o tym, aby Komisja Europejska, budżet europejski i budżety narodowe nie zarabiały na internecie. Będziemy proponować zerową stawkę VAT na dziś, szybko" - mówił na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie kandydujący z Warszawy poseł PSL Janusz Piechociński.

Jak zaznaczył Stronnictwo chciałoby, aby jednolita stawka na internet w Unii została wprowadzona jeszcze przed polską prezydencją w UE w 2011 roku. Poinformował, że młodzieżówka PSL - Forum Młodych Ludowców, jak tylko wejdzie w życie Traktat Lizboński, zacznie zbierać podpisy pod inicjatywą referendalną w tej sprawie.

bEgHESMT

PSL chce również, by najpóźniej w roku 2025, a najlepiej do 2020, zapewnić mieszkańcom Unii szerokopasmowy darmowy dostęp do internetu.

Piechociński zapowiedział, że eurodeputowani PSL wystąpią z inicjatywą, by "otworzyć zasoby wiedzy". "Spodziewamy się, że bardzo szybko, w ciągu najbliższych pięciu lat, w ramach budżetu UE, w ramach Strategii Lizbońskiej będziemy udostępniać we wszystkich językach UE dorobek prac naukowych od pracy magisterskiej wzwyż" - mówił polityk.

Na konferencji prasowej pokazano spot PSL, który promuje stronę internetową komitetu wyborczego partii - www.wybierampsl.pl. W krótkim filmie lektor zachęca, by zobaczyć co robi PSL i kandydaci w poszczególnych regionach.

Na stronie można znaleźć sylwetki i zdjęcia kandydatów Stronnictwa, prezentacje, program partii, informacje o kandydatach, krótkie filmy dotyczące bieżących wydarzeń z udziałem polityków PSL oraz spoty wyborcze ludowców.

bEgHESMZ

Piechociński zapowiedział, że strony i blogi polityków PSL pozostaną aktywne po wyborach. Zapewniał, że już z PE europosłowie z jego ugrupowania będą informować o każdym głosowaniu i każdej ważnej inicjatywie.

"W przestrzeni informacyjnej nowe technologie mają być nie po to, żeby przekonywać wyborców; mają przede wszystkim budować społeczeństwo obywatelskie w szerszej przestrzeni niż tylko samorząd, województwo, Polska, czy jakaś branża. Teraz już trzeba myśleć kategoriami przestrzeni europejskiej" - mówił Piechociński.

Lider listy okręgu kujawsko-pomorskiego Eugeniusz Kłopotek krytykował inne komitety wyborcze za to, że "prześcigają się w obietnicach nieprawdopodobnych wręcz rzeczy dla polskiej wsi i rolników".

"My, członkowie PSL, najbardziej utożsamiani z tym obszarem, łapiemy się za głowy, jak te obietnice chcą te komitety spełnić po wyborach. Oby czasami nie było tak, że po wyborach znowu PSL zostanie osamotnione, jak bywało wcześniej, z tymi wszystkimi obietnicami" - powiedział polityk PSL.

bEgHESNa

Jak oświadczył, skoro wszystkie komitety obiecują poprawę dla mieszkańców wsi, PSL oczekuje, że otrzyma wsparcie dla budowy i ułatwienia dostępu do internetu w środowiskach wiejskich i w małych miastach.(PAP)

stk/ mok/ woj/

bEgHESNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)