Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pawlak
30.04.2010 13:34

PSL ma nowy pomysł na kancelarię prezydenta

PSL proponuje by prezydent włączył do pracy w kancelarii przedstawicieli wszystkich klubów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Działacze PSL zebrali już ponad 120 tys. podpisów pod kandydaturą szefa ugrupowania Waldemara Pawlaka. Stronnictwo złożyło też pierwszą propozycję programową: by prezydent włączył do pracy w swojej kancelarii przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych.

Ludowcy podzielili się już obowiązkami w kampanii. Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski stanął na czele komitetu honorowego Pawlaka, sprawami organizacyjnymi w sztabie zajmować się będzie wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska, natomiast poseł Janusz Piechociński będzie odpowiadał za kampanię w internecie.

Ludowcy zamierzają formalnie zarejestrować w PKW swojego kandydata zaraz po długim weekendzie we wtorek.

- _ W każdej gminie w Polsce mamy swoje struktury. Jeżeli ustaliliśmy 100 podpisów na gminę, to to nie jest wielka sprawa i każdy zebrał te podpisy. Łączenie będziemy ich mieli ponad 200 tys. _ - powiedział w piątek PAP Żelichowski.

Ludowcy pracują nad uruchomieniem kampanii w internecie, jednak swojego kandydata zamierzają promować też w bardziej tradycyjny sposób. Okazją będzie święto św. Floriana, patrona strażaków, które przypada 4 maja. Pawlak jest prezesem Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych i corocznie bierze udział w uroczystościach.

Pawlak kandydatem PSL na prezydenta
Niewykluczone, że poza udziałem w centralnych obchodach święta strażackiego, które mają się odbyć 3 maja na pl. Piłsudskiego w Warszawie, szef Stronnictwa wyśle również list do organizatorów mniejszych wieców. _ Później będzie święto ludowe, także mamy parę imprez, gdzie wszyscy nasi działacze znajdą miejsce _ - podkreśla Żelichowski. W każdym województwie odbędzie się przynajmniej jedno spotkanie wyborcze Pawlaka.

PSL - jak przekonuje Żelichowski - chce prowadzić merytoryczną kampanię. - _ Nasi eksperci będą przedstawiali różne propozycje - co tydzień inną, dotyczącą innej dziedziny _ - zaznaczył polityk.

Jedną z koncepcji jest włączenie w najbliższe otoczenie przyszłego prezydenta przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych. - _ Byliby oni w randze ministra, tak żeby różne, naturalne w demokracji spory ścierały się w Kancelarii Prezydenta _ - tłumaczy poseł PSL.

Powstał już częściowo komitet honorowy Pawlaka. W jego skład weszli m.in.: były rektor Akademii Rolniczej w Lublinie Marian Wesołowski, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu Jerzy Smorawiński, wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi Kazimierz Kowalski, prof. Aleksander Łuczak (były poseł PSL), prorektor Wyższej Szkoły Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie Józef Kozioł oraz zajmujący się globalizacją prof. Władysław Szymański.

Żelichowski uważa, że Pawlak może liczyć na dobry wynik. Jednak o tym, jaki konkretnie, nie chce mówić. _ Przypuszczam, że lada dzień dwóch kandydatów skoczy sobie do gardeł i naród będzie miał tego powyżej uszu. Ponieważ nasz kandydat ma najlepsze kwalifikacje na prezydenta, bo był dwukrotnie premierem, jest wicepremierem, ministrem gospodarki, zna biegle angielski jako jeden z nielicznych startujących kandydatów to ma spore szanse _ - mówi szef komitetu honorowego Pawlaka.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: pawlak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz