Notowania

wiadomości
06.04.2011 12:35

Pułkownik zdegradowany za przywłaszczenie pieniędzy

Izba Wojskowa Sądu Najwyższego zdecydowała o degradacji byłego dyrektora Wojskowego Biura Emerytalnego w Zielonej Górze ze stopnia pułkownika do szeregowego. Chodzi o przywłaszczanie pieniędzy Biura przez mężczyznę.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Izba Wojskowa Sądu Najwyższego zdecydowała o degradacji byłego dyrektora Wojskowego Biura Emerytalnego w Zielonej Górze ze stopnia pułkownika do szeregowego. Chodzi o przywłaszczanie pieniędzy Biura przez mężczyznę. *

Decyzja sądu to efekt apelacji złożonej zarówno przez obrońcę Stanisława C., jak i prokuraturę po wyroku, który zapadł przed Wojskowym Sądem Okręgowym w Poznaniu w październiku 2010 roku. Informację przekazał w środę PAP rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ppłk Sławomir Schewe.

"Według ustaleń prokuratury pułkownik przywłaszczał sobie pieniądze Wojskowego Biura Emerytalnego w ten sposób, że rzekomo przyznawał zasiłki emerytom i rencistom wojskowym. W rzeczywistości sam brał pieniądze i podrabiał podpisy tych osób" - powiedział Schewe.

Przestępczy proceder trwał od 1998 do 2003 roku. Pułkownik przywłaszczał sobie pieniądze w kwocie od 800 do 1500 zł.

Sąd skazał ponadto Stanisława C. na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu, ma też obowiązek wypłaty odszkodowania dla Wojskowego Biura Emerytalnego w wysokości prawie 230 tys. zł i 100 tys. zł grzywny.

Wyrok jest prawomocny.(PAP)

rpo/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz