Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krzysztof czabański
02.12.2012 13:29

Rada Etyki Mediów krytycznie o wypowiedzi Czabańskiego

Rada Etyki Mediów skrytykowała w oświadczeniu wpis na blogu b. prezesa Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego na temat m.in. dziennikarzy "Gazety Wyborczej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Rada Etyki Mediów skrytykowała w niedzielnym oświadczeniu wpis na blogu b. prezesa Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego na temat m.in. dziennikarzy _ Gazety Wyborczej _. Dziennikarze, którzy przypisują adwersarzom haniebne intencje, zaprzeczają misji mediów - podkreśliła REM.

_ Rada Etyki Mediów z niepokojeniem obserwuje narastającą tendencję sięgania przez niektórych dziennikarzy i publicystów do słownika języka nienawiści, inwektyw i obelg. Do takich wypowiedzi, jak nawoływania przez Grzegorza Brauna do +rozstrzeliwania+ dziennikarzy Gazety Wyborczej i TVN, dołączył Krzysztof Czabański _ - napisała REM w oświadczeniu.

Czabański na swoim blogu napisał: _ (...) gdy czytam np. Grzegorza Hajdarowicza, Agnieszkę Kublik, Tomasza Lisa, Wojciecha Maziarskiego, Wojciecha Mazowieckiego, Janinę Paradowską i Pawła Wrońskiego, to przypomina mi się arcydzieło Przygody dobrego wojaka Szwejka. A zwłaszcza jeden cytat: Nachalne są te kurwy i zuchwałe _.

_ Wydaje się, że jako byłego prezesa Polskiego Radia i PAP, Krzysztofa Czabańskiego powinna w szczególnym stopniu cechować troska o przestrzeganie zasad Karty Etycznej Mediów _ - uważa REM.

Według Rady Etyki Mediów to, co napisał Czabański, _ z satysfakcją cytują niektóre portale internetowe, przytacza popularny tabloid, by potwierdzić, iż +nie ma już piekła+ dla mediów, które swojej misji gotowe są upatrywać w sączeniu jadu do oczu i uszu czytelników, słuchaczy, telewidzów, internautów _.

_ Za złudne uważa REM przekonanie, że wzajemne oskarżenia i napaści na siebie dziennikarzy różnych opcji politycznych służą dobru odbiorców _ - napisano w o świadczeniu. _ Dziennikarze, którzy przypisują adwersarzom haniebne intencje, by przedstawiać ich jako publicznych wrogów, zaprzeczają misji mediów, jaką jest obiektywna informacja i rzetelny komentarz _ - podkreśla REM.

Czytaj więcej w Money.pl
Dyrektor radia potępiony za wino z marketu Rada Etyki Mediów uznała, że Kamil Dąbrowa przekroczył granice etyki zawodowej, prowadząc festiwal wina w poznańskim markecie
Znany dziennikarz trafi do więzienia? Zarzut publicznego znieważenia Alvina Gajadhura, rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, postawiła warszawska prokuratura jednemu z prezenterów radia Eska Rock.
Za publikację tego zdjęcia potępili gazetę Zdjęcie prokuratora wojskowego po podjętej wczoraj próbie samobójczej znalazło się na pierwszej stronie oraz wewnątrz dzisiejszego wydania Super Expressu.
Tagi: krzysztof czabański, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz