Notowania

prezydencja w unii
15.06.2011 15:23

Rada Gabinetowa debatuje o szczegółach polskiej prezydencji

Prezydent zapowiedział, że chce omówić na posiedzeniu Rady m.in. sprawę dobrej współpracy wszystkich organów władzy państwowej na rzecz sukcesu polskiego przewodnictwa w Radzie UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prezydent zapowiedział, że chce na nim omówić na posiedzeniu Rady m.in. sprawę dobrej współpracy wszystkich organów władzy państwowej na rzecz sukcesu polskiego przewodnictwa w Radzie UE.

[aktualzacja 16:14]

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się posiedzenie Rady Gabinetowej poświęcone przygotowaniom do polskiej prezydencji oraz jej agendzie. Oprócz prezydenta Bronisława Komorowskiego i członków rządu, biorą w niej udział marszałkowie Sejmu i Senatu.

Rada Gabinetowa zwoływana jest przez prezydenta dla omówienia spraw szczególnie ważnych dla interesu państwa. Tworzy ją Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta; Radzie nie przysługują kompetencje rządu, nie ma możliwości podejmowania wiążących decyzji.

Premier Donald Tusk podkreślił, że przejęcie przez Polskę prezydencji jest wydarzeniem historycznym. Wyjaśnił, że są bardzo duże oczekiwania co do naszej prezydencji.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Prezydent Bronisław Komorowski zwrócił uwagę jednym, z najważniejszych wyzwań polskiej prezydencji będzie utrzymanie otwartości Unii.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZYDENTA:

Prezydent mówił wczoraj w Poznaniu, że zasadniczym celem Rady Gabinetowej jest uzyskanie pełnej wiedzy na temat zamiarów i stopnia przygotowań do prezydencji ze strony rządu. Bronisławowi Komorowskiemu zależy na dobrej współpracy wszystkich organów władzy państwowej na rzecz sukcesu polskiego przewodnictwa w Radzie UE.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t141354.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/msz;odlicza;dni;do;naszej;prezydencji,182,0,849590.html) MSZ odlicza dni do naszej prezydencji Polityka wschodnia, w tym przyciąganie sześciu poradzieckich państw do Unii Europejskiej, to priorytety naszego przewodnictwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t37824.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zyskamy;na;prezydencji;wizerunkowo,38,0,848166.html) Zyskamy na prezydencji. Wizerunkowo 71 proc. badanych uważa, że prezydencja poprawi wizerunek Polski w Europie i na świecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t85965.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/boni;i;dowgielewicz;zajma;sie;prezydencja,153,0,847257.html) Boni i Dowgielewicz zajmą się prezydencją Powołany zostanie zespół zajmujący się koordynacją wydarzeń związanych z naszym szefostwem.
Tagi: prezydencja w unii, prezydencja, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz