Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Radom: Nie rozpoczął się proces przeciw posłowi Samoobrony, Leszkowi Sułkowi

0
Podziel się:

Nie rozpoczął się proces przeciwko posłowi
Samoobrony z Kielc, Leszkowi Sułkowi, który jest oskarżony o
znieważenie policjantów podczas kontroli drogowej.
Parlamentarzysta nie stawił się w piątek w Sądzie Rejonowym w
Radomiu, w którym sprawa będzie się toczyć.

Nie rozpoczął się proces przeciwko posłowi Samoobrony z Kielc, Leszkowi Sułkowi, który jest oskarżony o znieważenie policjantów podczas kontroli drogowej. Parlamentarzysta nie stawił się w piątek w Sądzie Rejonowym w Radomiu, w którym sprawa będzie się toczyć.

Sędzia Anna Szymczak poinformowała, że Sułek przysłał do sądu pismo z prośbą o usprawiedliwienie jego nieobecności "z powodu wykonywania mandatu posła". Sułek napisał, że w dniach 24-28 października przebywa jako przewodniczący poselskiej delegacji na targach w Lipsku. Sąd usprawiedliwił nieobecność posła i odroczył sprawę do 24 listopada.

14 października ubiegłego roku policjanci z radomskiej komendy zauważyli opla, który przekroczył podwójną linię ciągłą, przez co zmusił kierowcę jadącego z przeciwnego kierunku do gwałtownego hamowania oraz zjazdu na krawędź jezdni. Kierowca opla wyprzedzał także na przejściu dla pieszych i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policja zatrzymała kierowcę, którym okazał się poseł Leszek Sułek. Według policjantów, parlamentarzysta używał wulgarnych słów. Miał się zwrócić do nich słowami: "Powinniście się leczyć, nie jesteście w pełni świadomi, co czynicie i z kim macie do czynienia. Powinienem postrącać wam te czapki z głów. Teraz wam pokażę, barany, będziecie się tłumaczyć z tego, najpierw wy, a później wasz przełożony".

Następnie - według policjantów - Sułek popukał się palcem w głowę, wsiadł do samochodu i odjechał w kierunku Rzeszowa. Poseł nie był badany alkomatem.

Sułek nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, w których stwierdził, że "być może poniosły go nerwy i być może używał słów niecenzuralnych, ale nie pod adresem funkcjonariuszy".

W grudniu ubiegłego roku radomska prokuratura rejonowa rozpoczęła procedurę uchylenia posłowi immunitetu, aby mogła go przesłuchać. Prokuratura Okręgowa w Radomiu za pośrednictwem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie przesłała do ministra sprawiedliwości wniosek o uchylenie immunitetu. Marszałek Sejmu za pośrednictwem ministra sprawiedliwości przysłał do prokuratury pismo Leszka Sułka, informujące, że poseł zrzeka się immunitetu.

Posłowi grozi kara grzywny, ograniczenie lub pozbawienie wolności do roku. (PAP)

ilo/ itm/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)