Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radom: Przetarg miasta i policji na zakup energii o wartości 5 mln euro

0
Podziel się

Przetarg na zakup energii o wartości ponad 5 mln euro ogłosił Urząd Miejski w
Radomiu. Jest to wspólne zamówienie magistratu i 117 podmiotów podlegających miastu oraz Komendy
Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

bCZsevcR

Przetarg na zakup energii o wartości ponad 5 mln euro ogłosił Urząd Miejski w Radomiu. Jest to wspólne zamówienie magistratu i 117 podmiotów podlegających miastu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Jak powiedział PAP sekretarz miasta Rafał Czajkowski, zakup energii dotyczy magistratu oraz wszystkich podległych miastu szkół, placówek kultury, instytucji, tj. Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz większości spółek miejskich, np. Wodociągów Miejskich. Do przetargu dołączyła się także Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Termin składania ofert upływa 15 marca. Na początek miasto chce podpisać umowę tylko na rok - od 1 lipca do 30 czerwca 2013 r.

Czajkowski wyjaśnił, że jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, miasto ogłosi kolejny przetarg na zakup energii. Tym razem na okres 3-4 lat. Przystąpieniem do kolejnego przetargu zainteresowane są inne podmioty, które teraz nie zdążyły przygotować niezbędnej dokumentacji.

bCZsevcT

Podkreślił, że dzięki dużej wartości zamówienia, miasto i inne podmioty mogą liczyć na korzystniejsze stawki niż gdyby zamawiały energię oddzielnie. "Oszczędności w takich przetargach udaje się uzyskać przede wszystkim dzięki temu, że umowa trwa długi okres czasu i w tym czasie stawki, które zostają uzgodnione, nie mogą być podnoszone". (PAP)

ilp/ je/

bCZsevdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)