Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radom: Wybuch samochodu w centrum miasta; nikomu nic się nie stało

0
Podziel się

Wybuch ładunku uszkodził w sobotę rano samochód w centrum Radomia. Nikomu nic
się nie stało. Policyjni pirotechnicy stwierdzili, że pod autem podłożony był jeden ładunek
wybuchowy - powiedział PAP rzecznik mazowieckiej policji Tadeusz Kaczmarek.

bEgRjYpx

Wybuch ładunku uszkodził w sobotę rano samochód w centrum Radomia. Nikomu nic się nie stało. Policyjni pirotechnicy stwierdzili, że pod autem podłożony był jeden ładunek wybuchowy - powiedział PAP rzecznik mazowieckiej policji Tadeusz Kaczmarek.

Według rzecznika, ładunek był niewielki, bowiem nie spowodował dużych zniszczeń. "W samochodzie marki nissan terrano zniszczone zostało jedno koło i akumulator, a z okna w pobliskiej kamienicy wyleciała szyba i niewielkiemu uszkodzeniu uległa elewacja" - wyjaśnił Kaczmarek.

Auto należało do jednego z radomskich restauratorów. Policjanci stwierdzili, że okno w kamienicy, przy której zaparkowane było auto, zostało wcześniej pomalowane sprayem. "Sprawcy w chcieli ten sposób stać się niewidoczni dla lokatorów, gdy manipulowali przy aucie" - wyjaśnił Kaczmarek.

bEgRjYpz

Teren został zabezpieczony przez policję i strażaków. Około 30 mieszkańców okolicznych kamienic na czas pracy służb - było ewakuowanych do specjalnie podstawionego autobusu.

Rzecznik wyjaśnił, że obecnie sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego radomskiej i mazowieckiej policji, którzy ustalają sprawców wybuchu. (PAP)

ilp/ tot/

bEgRjYqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)