Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

RCB: warunki na drogach i torach poprawiają się

0
Podziel się:

#
Dochodzą aktualne dane z regionów.
#

bELtEJph

# Dochodzą aktualne dane z regionów. #

12.01. Warszawa (PAP) - Warunki na drogach poprawiają się, wszystkie drogi krajowe są przejezdne, usuwane są oblodzenia trakcji kolejowych; w kilku województwach odwołano zajęcia w szkołach, kilkadziesiąt tysięcy odbiorców wciąż nie ma prądu - wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W związku z trudną sytuacją spowodowaną pogodą, m.in. utrzymującymi się od kilku dni niskimi temperaturami i opadami śniegu, RCB zbiera informacje z całego kraju. "Jak poinformowała nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne, lokalnie może występować błoto pośniegowe lub zajeżdżony śnieg" - powiedziała PAP Bożena Wysocka z RCB.

bELtEJpj

Według danych centrum, we wtorek o godz. 9 rano prądu nie miało 44 tys. odbiorców z województwa śląskiego, ponad 1,7 tys. w województwie opolskim, 27 tys. w Małopolsce, 6 tys. w woj. świętokrzyskim, prawie 1,9 tys. w lubelskim i 2,4 tys. w woj. podkarpackim. W związku z pogodą i przerwami w dostawach energii elektrycznej odwołano zajęcia w szkołach w 5 województwach: w kujawsko-pomorskim w 6 podstawówkach i 3 gimnazjach, w śląskim w 8 podstawówkach i 2 gimnazjach, w łódzkim w 4 podstawówkach i w jednym gimnazjum, w opolskim w 3 podstawoówkach i 1 gimnazjum, a w dolnośląskim w jednej szkole podstawowej.

Wysocka poinformowała, że wciąż zdarzają się lokalne opóźnienia pociągów, choć oblodzenia trakcji są na bieżąco usuwane. Na odcinkach, gdzie występują utrudnienia, ruch przywracany jest przynajmniej na jednym torze. Odwołano 27 pociągów PKP Przewozy Regionalne, 10 pociągów pasażerskich i 10 towarowych skierowano okrężną drogą. (PAP)

akw/ itm/ mow/ mag/

bELtEJpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)