Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowa wygrana w USA do podziału

0
Podziel się:

Troje pracowników szkół publicznych w stanie Maryland podzieli się wygraną, jaka padła na jeden z trzech zwycięskich losów loterii Mega Millions.

Rekordowa wygrana w USA do podziału
bESJrUbp

Troje pracowników szkół publicznych w stanie Maryland podzieli się wygraną, jaka padła na jeden z trzech zwycięskich losów loterii Mega Millions. Do zgarnięcia była rekordowa pula 656 mln dolarów.

Każde ze szczęśliwców ze stanu Maryland otrzyma, po odliczeniu podatków - 35 milionów dolarów. Wygrani zastrzegli sobie anonimowość. Wiadomo jedynie, że są to dwie kobiety w wieku ponad 20 i 50 lat oraz 40-letni mężczyzna. Dwie z tych osób są nauczycielami, a jedna pracuje w administracji.

Jeden z pozostałych zwycięskich losów sprzedano w Kansas i nabywca już zgłosił wygraną. Trzeci zwycięski los nabyto w stanie Illinois i nie wiadomo jeszcze, kto jest jego szczęśliwym posiadaczem.

bESJrUbr

Trójka szczęściarzy z Marylandu ujawniła, na co zamierza przeznaczyć wygraną. Będzie to m.in. długa podróż po Europie z plecakiem, zwiedzanie włoskich winnic, ale także kupno nowego domu oraz sfinansowanie studiów córki. Wszyscy zamierzają część pieniędzy zainwestować.

Nabywca szczęśliwego losu z Kansas też pragnie pozostać anonimowy. Nie wiadomo nawet, czy to kobieta, czy mężczyzna, ile ma lat ani jaki zawód wykonuje.

Największa w historii kumulacja wygranej spowodowała, że Amerykanów ogarnął prawdziwy szał kupowania losów, choć szansa na wygraną wynosiła 1 do 176 milionów. Przed losowaniem mieszkańcy USA wydali na zakup losów 1,5 mld dolarów.

Oprócz trzech kuponów z _ szóstkami _ sprzedano kilkadziesiąt z _ piątką _, gwarantującą wygraną w wys. do 250 tys. dolarów. Na loterii Mega Millions grają mieszkańcy 42 stanów, stołecznego dystryktu Kolumbia i Wysp Dziewiczych.

bESJrUbx
Czytaj więcej w Money.pl
Już wiadomo, ile osób wygrało 640 milionów Podzielą między sobą 640 milionów dolarów.
Zobacz, ile Lotto zarobiło na kumulacjach W 2011 roku Lotto przekazało 42,5 mln złotych więcej na sport oraz 11 mln na kulturę.
Jest rekord w USA. Wygrana to 640 mln dolarów Szczęśliwy kupon został kupiony w stanie Maryland w pobliżu Waszyngtonu.
bESJrUbS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)