Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wzrost
31.03.2007 18:03

Religa: 15-proc. wzrost pensji lekarzy co roku - realny

Zdaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi, coroczny 15-procentowy wzrost pensji lekarzy od 2008 roku jest realny. Religa uczestniczył w sobotę w XXV zjeździe lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zdaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi, coroczny 15-procentowy wzrost pensji lekarzy od 2008 roku jest realny. Religa uczestniczył w sobotę w XXV zjeździe lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. *

Minister włączył się w ogólnopolską akcję antykorupcyjną środowiska medycznego "Nie biorę - chcę normalnie zarabiać".

Szef resortu zdrowia podkreślił, że wzrost pensji lekarzy jest konieczny po to, aby powstrzymać ich przed wyjazdami do pracy za granicą. "To sprawa poza dyskusją, trzeba dać lekarzom lepszą perspektywę. Myślę, że realny jest 15-procentowy wzrost pensji co roku, tak aby w ciągu 5-7 lat dojść do poziomu 2/3 tego, co teraz polscy lekarze zarabiają za granicą" - powiedział PAP minister zdrowia.

Przypomniał jednocześnie, że w tym roku podwyżek nie będzie, bo od października zeszłego roku pensje lekarzy wzrosły o około 30 proc.

"Religa otrzymał od uczestników zjazdu plakietkę z hasłami: "Nie biorę - chcę normalnie zarabiać". Podkreślił, że podpisuje się obiema rękami pod tymi zdaniami.

Jak tłumaczył Paweł Jezierski - który zainaugurował akcję - lekarze chcą, by społeczeństwo przestało ich postrzegać jako łapówkarzy. "Pracujemy rzetelnie, spędzamy po 270 godzin miesięcznie w szpitalach, wiele wysiłku wkładamy w kształcenie dodatkowe, poświęcamy się dla innych. Mówienie o nas jako o łapówkarzach boli. Chcemy przeciwko temu zaprotestować" - oświadczył.(PAP)

ktt/ bno/

Tagi: wzrost, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz