Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Resort kultury: prace nad nowelizacją prawa prasowego pod koniec roku

0
Podziel się:

Prace nad nowelizacją ustawy Prawo prasowe
planuje rozpocząć pod koniec roku Ministerstwo Kultury i
Dziedzictwa Narodowego - poinformował w czwartek PAP wydział
prasowy resortu.

Prace nad nowelizacją ustawy Prawo prasowe planuje rozpocząć pod koniec roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - poinformował w czwartek PAP wydział prasowy resortu.

Ministerstwo zapowiada wcześniej szerokie konsultacje, w tym wrześniową debatę z udziałem przedstawicieli środowiska dziennikarskiego oraz naukowego. Resort nie przesądza na razie, czy planowane na koniec roku prace będą nowelizacją dotychczasowej ustawy, czy całkowicie nowym prawem. Uzależnia to m.in. właśnie od wyników konsultacji.

Obowiązująca obecnie ustawa pochodzi z 1984 r., była jednak nowelizowana.

Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiono dotychczas trzy projekty nowego prawa prasowego. Wnioskodawcami tych zmian są: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Izba Wydawców Prasy.

"Każdy z proponowanych projektów zakłada nowe rozwiązania, które wymagają przeprowadzenia dyskusji w celu dokonania wyboru najlepszych z nich. W tym celu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje we wrześniu br. debatę z udziałem przedstawicieli środowiska dziennikarskiego oraz doktryny, na której zostaną przedstawione proponowane projekty i uwagi" - głosi komunikat resortu.

Według ministerstwa, potrzeba zmian w prawie prasowym "nie budzi wątpliwości". "Natomiast celem zasadniczym, jaki powinien przyświecać temu zadaniu jest, by dokonane zmiany ułatwiły praktyczne zastosowanie ustawy i dostosowywały ją do standardów przyjętych w krajach europejskich. Celem debaty jest również dookreślenie obszarów prawa prasowego, które w dotychczasowym stosowaniu sprawiały trudności" - podkreślono w komunikacie. (PAP)

lun/ wkr/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)