Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rodziny uwięzionych górników z Chile żądają odszkodowań

0
Podziel się

Domagają się 12 milionów dolarów od firmy San Esteban.

Rodziny uwięzionych górników z Chile żądają odszkodowań
(PAP/EPA/GOVERNMENT OF CHILE)
bEhUJebV

Rodziny 27 spośród 33 chilijskich górników, uwięzionych od 5 sierpnia 700 metrów pod ziemią w kopalni miedzi i złota, złożyły w czwartek pozew o odszkodowanie wysokości 12 mln dolarów od zatrudniającego ich przedsiębiorstwa San Esteban.

na zdjęciu dwaj z uwięzionych górników: Mario Sepulveda i Luis Urzua

Adwokat Edgardo Reynoso złożył wniosek w sądzie w mieście Copiapo, koło którego leży kopalnia San Jose. Burmistrz leżącego w pobliżu miasteczka Caldera Brunilda Gonzalez powiedziała agencji EFE, że we wniosku powołano się na urazy psychiczne, których doznali górnicy, _ bo jest faktem, że nie wyjdą w takich samym stanie ducha, ani w takiej samej formie _.

bEhUJebX

*Trzydziestu trzech mężczyzn *uwięzionych 700 metrów pod ziemią zostanie wyciągniętych jednym z trzech szybów ratunkowych, które jednocześnie są wiercone przez trzy różne maszyny. Na powierzchnię górnicy trafią pojedynczo w specjalnych kapsułach.
Mecenas Reynoso zapowiedział także wniosek o odszkodowanie od państwa i osób odpowiedzialnych za otwarcie kopalni San Jose. _ Prawdopodobnie znajdzie się w nim taka sama suma, jaką chcemy od San Esteban i jej właścicieli _ - dodał.

We wtorek przedstawiciel ministerstwa spraw wewnętrznych Chile Cristian Barra powiedział, że za 15 dni będą gotowe wszystkie instalacje na powierzchni, by rozpocząć akcję uwalniania górników. Podkreślił przy tym, że nie oznacza to, iż górnicy wyjdą na powierzchnię już za dwa tygodnie.

Również we wtorek inżynier koordynujący prace ratunkowe Andre Sougarret powtórzył wcześniejsze prognozy dotyczące terminu uwolnienia górników, mówiąc, że mogą oni wyjść na powierzchnię na początku listopada.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t111761.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kino;lody;i;praca;-;czyli;zycie;uwiezionych;gornikow,75,0,682315.html) Kino, lody i praca - czyli życie uwięzionych górników 33 chilijskich górników uwięzionych jest od 5 sierpnia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t111147.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsza;kapsula;ratunkowa;juz;w;chilijskiej;kopalni,195,0,681923.html) Pierwsza kapsuła ratunkowa już w chilijskiej kopalni Dwie pozostałe dotrą w przyszłym tygodniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t111468.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czy;chilijscy;gornicy;poradza;sobie;ze;slawa,62,0,680510.html) Czy chilijscy górnicy poradzą sobie ze sławą? Ich wyjście z pułapki śledzić będą agencje informacyjne na całym świecie.
bEhUJecy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)