Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
13.10.2010 11:51

Rodziny zidentyfikują bliskich, którzy zginęli w busie

Pod Nowym Miastem zginęło 18 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

*R*odzinom ofiar wypadku w Nowym Mieście zostaną okazane zwłoki bliskich w celu ich identyfikacji. Nastąpi to w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Warszawie.**

_ - Sekcje wykazały, że wszystkie ofiary doznały wielonarządowych obrażeń ciała, skutkujących zgonem. Obrażenia te powstały na skutek wypadku drogowego _ - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Sekcje trwały od wczoraj wieczorem. Oprócz lekarzy uczestniczyło w nich czterech prokuratorów z Radomia i Grójca.

fot: PAP/Piotr Polak[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/tragiczny;wypadek;na;mazowszu,galeria,4348,0.html)Rzeczniczka powiedziała, że prokuratura dysponuje wstępną listą ofiar wypadków. _ - Sporządzono ją na podstawie rozmów z mieszkańcami okolic, z których pochodzą ofiary, oraz rodzin osób, które m.in. wieczorem nie wróciły z pracy do domu _ - powiedziała Chrabąszcz. Pełna lista ofiar będzie znana po okazaniu ciał rodzinom.

Ponad 50 osób z rodzin ofiar wypadku w Nowym Mieście, pochodzących z powiatu opoczyńskiego (Łódzkie), jest już w drodze do Warszawy, gdzie w Instytucie Medycyny Sądowej AM dokonają identyfikacji zwłok swoich bliskich.

Po zidentyfikowaniu ciał - według rzeczniczki - z bliskimi ofiar będą rozmawiać prokuratorzy. _ - Członkowie rodzin będą reprezentowały ofiary w postępowaniu, będą występować w charakterze pokrzywdzonych. Prokuratorzy pouczą ich także o przysługujących im uprawnieniach _ - wyjaśniła Chrabąszcz.

Po identyfikacji ciał rodziny ofiar otrzymają z prokuratury zezwolenia na pochowanie zwłok, dzięki którym będą mogły załatwiać formalności związane z pochówkiem.

Rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały powiedziała, że w celu zapewnienia bliskim ofiar godnych warunków i spokoju, straż miejska zabezpiecza teren w okolicy Instytuty Medycyny Sądowej AM.

Na miejscu bliscy ofiar mogą skorzystać z kawy, herbaty i ciepłego posiłku. Z polecenia wojewody mazowieckiego zarezerwowano też pokoje w hotelu, na wypadek gdyby któraś z osób musiała zostać w Warszawie na noc.

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy Pl. Bankowym wystawiona została księga kondolencyjna, gdzie można wpisywać wyrazy współczucia dla rodzin ofiar.

Rzeczniczka prokuratury zapowiedziała, że w środę w godzinach popołudniowych zostanie przesłuchany kierowca ciężarówki volvo, która zderzyła się z volkswagenem transporterem. Mężczyzna przebywa w szpitalu; po wypadku był w szoku. We wtorek lekarze nie wyrazili zgody na jego przesłuchanie. We wstępnej rozmowie z policjantami kierowca mówił, że bus, którym podróżowały ofiary wypadku, wyprzedzał inny samochód, a następnie zderzył się czołowo z jego pojazdem.

Do wypadku doszło we wtorek rano w Nowym Mieście nad Pilicą w Mazowieckiem. Nieprzystosowany do przewozu dużej liczby osób volkswagen transporter zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Autem jechało 18 osób: kierowca oraz 17 osób do pracy w pobliskim sadzie.

16 osób zginęło na miejscu, dwie zmarły w szpitalu. Wszystkie ofiary pochodziły z jednego powiatu - opoczyńskiego (Łódzkie).

Od wczoraj w województwach mazowieckim i łódzkim obowiązuje trzydniowa żałoba.

Czytaj w Money.pl

Tagi: wypadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz