Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Ambasador RP w Moskwie wezwany do MSZ

0
Podziel się

W związku z poniedziałkowymi burdami przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w
Warszawie do MSZ Rosji we wtorek został wezwany ambasador Polski w FR Wojciech Zajączkowski -
poinformował rosyjski resort spraw zagranicznych na swojej stronie internetowej.

bEqotYGd

W związku z poniedziałkowymi burdami przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie do MSZ Rosji we wtorek został wezwany ambasador Polski w FR Wojciech Zajączkowski - poinformował rosyjski resort spraw zagranicznych na swojej stronie internetowej.

Władze Moskwy w nocy z poniedziałku na wtorek wzmocniły ochronę ambasady RP. Przed polską misją dyplomatyczną pojawiły się dodatkowe siły policyjne. Teren wokół placówki jest patrolowany przez policjantów uzbrojonych w broń automatyczną. Przed gmachem stoi kilka pojazdów policyjnych.

Moskiewskie władze nie podały, jakie są przyczyny tych kroków. Według radia Echo Moskwy stołeczne władze najwyraźniej obawiają się, że ktoś może chcieć zemścić się za poniedziałkowy atak na rosyjską ambasadę w Warszawie.

bEqotYGf

W poniedziałek po południu ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości zorganizowany przez środowiska narodowe. Gdy przechodził ulicą Spacerową, na tyłach ambasady rosyjskiej w ogniu stanęła budka policji ochraniającej budynek. Na teren placówki dyplomatycznej rzucano petardy i race. Kilku uczestników marszu próbowało wspiąć się na ogrodzenie ambasady, podpalono też stertę śmieci na podwórku kamienicy obok. (PAP)

mal/ akl/

bEqotYGG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)