Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki
04.07.2012 17:54

Rosja boi się epidemii zażywania syntetycznej marihuany

Rosyjskie władze zaniepokojone szerzeniem się spice'ów - syntetycznych narkotyków, nazywanych również dizajnerskimi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStockphoto)

Zażywanie syntetycznej marihuany przybiera w Rosji skalę strasznej epidemii - powiedział w środę rosyjski ekspert Jewgienij Rojzman, który kieruje ośrodkiem odwykowym w Jekaterynburgu na Uralu.

Według specjalistów szereg substancji psychoaktywnych znanych jako _ spice _, do których zalicza się syntetyczna marihuana, wywołuje uzależnienie, choroby nerek oraz zaburzenia pracy mózgu, a zażywający je cierpią na bezsenność i tracą na wadze - pisze agencja Associated Press.

Rosyjskie władze zaniepokojone szerzeniem się _ spice'ów _ - syntetycznych narkotyków, nazywanych również _ dizajnerskimi _ - wprowadziły zakaz części substancji chemicznych wchodzących w ich skład. Ale producenci z łatwością zmieniają skład kolejnych nowych mieszanek, reklamowanych w internecie i sprzedawanych w Rosji.

Chociaż niektóre składowe _ spice'ów _ są objęte zakazem w kilku krajach europejskich i częściowo w USA, niektóre substytuty konopi indyjskich, oferowane od około 2004 roku w internecie, zawierają substancje silniejsze od czynnego składnika marihuany THC (tetrahydrokannabinol). Syntetycznych kannabinoidów jest kilkaset.

Czytaj więcej na podobne tematy w Money.pl
Marihuana za milion na zlikwidowanej plantacji Policjanci z Chrzanowa oraz z CBŚ zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich.
Miał 6,5 kg marihuany. Trafił do aresztu Policja przejęła ponad 6,5 kg marihuany, 10 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 35 krzewów konopi.
Wydział marihuany w resorcie zdrowia. Gdzie? Na czele wydziału marihuany w Ministerstwie Zdrowia ma stanąć osoba wyłoniona w specjalnym konkursie.
Tagi: narkotyki, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz