Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Burdżanadze u Putina o trudnej normalizacji stosunków

0
Podziel się

TASS, Media) - Jedna z liderek gruzińskiej opozycji Nino Burdżanadze
powiedziała w czwartek na spotkaniu z premierem Rosji Władimirem Putinem, że - mimo iż jest to
trudne - należy podejmować działania w celu normalizacji stosunków z Moskwą.

bEgxpcbp

TASS, Media) - Jedna z liderek gruzińskiej opozycji Nino Burdżanadze powiedziała w czwartek na spotkaniu z premierem Rosji Władimirem Putinem, że - mimo iż jest to trudne - należy podejmować działania w celu normalizacji stosunków z Moskwą.

Burdżanadze - niegdyś sojuszniczka obecnego prezydenta Micheila Saakaszwilego i była przewodnicząca parlamentu, a obecnie szefowa opozycyjnej partii Ruch Demokratyczny-Zjednoczona Gruzja - wyraziła nadzieję na to, że stronom uda się wyjść z "tragicznego impasu", w którym znalazły się w ostatnich latach stosunki rosyjsko-gruzińskie.

Podkreśliła, że "normalne stosunki między Gruzją a Rosją są niezbędne dla pokojowego rozwoju regionu i narodów, toteż znajdą się sposoby i możliwości, by unormować te stosunki". Przyznała, że nie będzie to łatwe, lecz należy poczynić kroki w tym kierunku.

bEgxpcbr

Putin, jak pisze agencja ITAR-TASS, ciepło powitał Burdżanadze. Jednocześnie podkreślił, że we władzach Gruzji "są ludzie, z którymi nie udało się nawiązać stosunków".

Po wypowiedziach przeznaczonych dla nielicznego grona dziennikarzy (agencja ITAR-TASS pisze, że na protokolarny początek spotkania wpuszczono ok. 15 dziennikarzy rosyjskich i gruzińskich) rozmowy Putina i Burdżanadze były kontynuowane przy drzwiach zamkniętych.

Burdżanadze jest drugim politykiem opozycji gruzińskiej, który składa wizytę w Moskwie. Pierwszy zrobił to były premier Zurab Nogaideli, którego partia, jak pisze gruziński portal civil.ge, podpisała umowę o współpracy z Rosją.

Tak jak w przypadku Nogaidelego deputowani gruzińskiej partii rządzącej uznali posunięcie Burdżanadze za "kolaborację" i "zdradę".(PAP)

bEgxpcbx

mmp/ mc/

5793697 5794442 int. arch.

bEgxpcbS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)