Notowania

wiadomości
08.06.2011 10:10

Rosja: Były przewodniczący izby wyższej został deputowanym izby niższej

TASS) - Były przewodniczący Rady Federacji (wyższej izby rosyjskiego parlamentu) Siergiej Mironow został deputowanym Dumy (izby niższej). Otrzymał w środę mandat od partyjnej koleżanki, która z niego dobrowolnie zrezygnowała na rzecz Mironowa - szefa partii.

Podziel się
Dodaj komentarz

*TASS) - Były przewodniczący Rady Federacji (wyższej izby rosyjskiego parlamentu) Siergiej Mironow został deputowanym Dumy (izby niższej). Otrzymał w środę mandat od partyjnej koleżanki, która z niego dobrowolnie zrezygnowała na rzecz Mironowa - szefa partii. *

Mironow - przewodniczący partii Sprawiedliwa Rosja - otrzymał mandat od deputowanej frakcji parlamentarnej tej partii Jeleny Wtoryginej - członka prezydium partii i jej szefowej w obwodzie archangielskim.

Wtorygina zrzekła się swych poselskich pełnomocnictw na rzecz Mironowa, mówiąc, że za "sprawę honoru" uważa przekazanie mandatu liderowi partii, politykowi "o znaczeniu ogólnokrajowym".

Mironow już zapowiedział, że jako lider Sprawiedliwej Rosji stanie na czele jej listy w wyborach parlamentarnych w grudniu tego roku.

W połowie maja Zgromadzenie Ustawodawcze Petersburga podjęło decyzję o odwołaniu Mironowa z Rady Federacji, co było równoznaczne z utratą funkcji jej szefa. Inicjatorem odwołania Mironowa był lider Zgromadzenia Ustawodawczego Wadim Tiulpanow z prokremlowskiej partii Jedna Rosja. Zarzucił Mironowowi, że nie reprezentował interesów Petersburga, m.in. nie zabiegał o federalne finansowanie projektów rozwoju miasta.(PAP)

mmp/ ro/

9159270 9159284 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz