Notowania

rosja
15.10.2008 18:23

Rosja i Gruzja odkładają rozmowy

Pierwsze od sierpniowego konfliktu spotkanie nie dojdzie do skutku przez trudności proceduralne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Pierwsze od sierpniowych działań wojennych rozmowy, do których miało dojść między Rosją a Gruzją w środę w Genewie, zostały zawieszone do listopada z powodu _ trudności proceduralnych _ - powiedział specjalny wysłannik Unii Europejskiej w Gruzji Pierre Morel.

Jak oświadczył dziennikarzom, niesprecyzowane trudności zmusiły strony do zawieszenia zaplanowanych na środowe popołudnie rozmów. Nowe konsultacje wyznaczono prowizorycznie na 19 listopada.

Rzeczniczka ONZ Elena Ponomariowa powiedziała, że Rosjanie i ich sojusznicy z dwóch separatystycznych republik nie kontynuują rozmów. W genewskiej siedzibie ONZ były w środę delegacje Rosji, Gruzji, a także dwóch separatystycznych republik: Osetia Południowej i Abchazji.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ "Nie można pozwolić na triumf siły ponad prawem" ]( http://news.money.pl/artykul/nie;mozna;pozwolic;na;triumf;sily;ponad;prawem,141,0,372621.html )
* [ Saakaszwili w ONZ prosi o wsparcie ]( http://news.money.pl/artykul/saakaszwili;w;onz;prosi;o;wsparcie,110,0,372334.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Jednodniowe rozmowy, zorganizowane w Genewie pod auspicjami ONZ, a także UE i OBWE, miały być poświęcone kwestiom bezpieczeństwa i stabilności w Abchazji i Osetii Południowej w świetle rozejmu między Rosją a Gruzją.

Do bezpośrednich rozmów delegacji, którym przewodniczyli wiceministrowie spraw zagranicznych Rosji i Gruzji - Grigorij Karasin i Grigol Waszadze - nie doszło.

Organizatorzy spotkania zadbali o to, by nic nie zakłóciło ewentualnego pierwszego spotkania stron po rosyjsko-gruzińskim konflikcie zbrojnym. Dziennikarze nie mieli dostępu do delegacji wchodzących do budynku ONZ. _ - Rozmowy są tajne i bardzo skomplikowane. To decyzja wszystkich stron _ - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka ONZ.

Dyskusja w Genewie przybrała w środę formę odrębnych spotkań - wyjaśnił dziennikarzom szef delegacji Abchazji Siergiej Szamba, minister spraw zagranicznych tej separatystycznej republiki, która wraz z Osetią Południową została uznana za niezależny organizm państwowy, co zostało potępione przez społeczność międzynarodową.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz