Notowania

rosja
07.11.2009 19:00

Rosja: Katastrofa wojskowego Tu-142 z 11-osobowa załogą

# informacja o poszukiwaniach, wypowiedź rzecznika #

Podziel się
Dodaj komentarz

# informacja o poszukiwaniach, wypowiedź rzecznika #

07.11.Moskwa (PAP/ITAR-TASS, Reuters) - Przeznaczony do zwalczania okrętów podwodnych rosyjski samolot wojskowy Tu-142 uległ w piątek katastrofie podczas lotu treningowego nad Oceanem Spokojnym i prowadzi się poszukiwania jego 11-osobowej załogi - poinformowało w sobotę rosyjskie ministerstwo obrony.

Według niego, maszyna znikła z ekranów radarowych o godzinie 14.17 czasu moskiewskiego (12.17 czasu polskiego), gdy znajdowała się nad wodami Cieśniny Tatarskiej, oddzielającej Sachalin od rosyjskiego lądu stałego.

"W akcji ratowniczej uczestniczą okręty Floty Pacyfiku i statki cywilne. Poszukiwania prowadzone są na wodzie i pod wodą przy użyciu wszystkich posiadanych środków technicznych" - powiedział pełniący obowiązki naczelnika zarządu prasy i informacji ministerstwa obrony pułkownik Aleksiej Kuzniecow.

Dodał następnie: "W strefę poszukiwań w najbliższym czasie uda się okręt ratowniczy +Ałagez+, który ma na pokładzie specjalne głębinowe aparaty ratownicze +Tajger+ i +Obzor+ oraz inne wyposażenie do prac podwodnych. Do akcji skierowano 11 nurków".

Według Kuzniecowa, "rozpatruje się wszystkie wersje katastrofy, w tym także techniczną". Rzecznik poinformował, że ustalono rejon rozbicia się samolotu i odnaleziono fragmenty jego kadłuba.

Rosyjska telewizja Wiesti pokazała obrazy szczątków maszyny, w tym pozgniatane fotele lotnicze.

Tu-142 to produkowana od końca lat 60. modyfikacja czterosilnikowego turbośmigłowego bombowca strategicznego Tu-95 (oznaczenie zachodnie Bear). (PAP)

dmi/ mc/

5087337 5086903

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz