Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja ostrzega przed przerwaniem dostaw ropy przez Ukrainę

0
Podziel się

Rosja ostrzegła Unię Europejska przed możliwą przerwą w swoich
dostawach ropy naftowej przez Ukrainę do trzech państw unijnych - powiadomiła w poniedziałek
Słowacja, powołując się na list Komisji Europejskiej.

bEgUjMpx

Rosja ostrzegła Unię Europejska przed możliwą przerwą w swoich dostawach ropy naftowej przez Ukrainę do trzech państw unijnych - powiadomiła w poniedziałek Słowacja, powołując się na list Komisji Europejskiej.

Według Moskwy przerwanie dostaw do Słowacji, Czech i Węgier jest możliwe z powodu nierozwiązanego sporu cenowego z Kijowem - sprecyzował w komunikacie słowacki rząd, cytując list dyrekcji generalnej ds. energii i transportu KE.

Słowacki premier Robert Fico zwołał na poniedziałek nadzwyczajne posiedzenie rady bezpieczeństwa kraju. Po niej planowana jest konferencja prasowa.

bEgUjMpz

W piątek Rosja zrezygnowała z eksportowania w styczniu ropy przez porty ukraińskie i wyraziła obawy, czy Ukraina bez problemów zapłaci za dostarczony jej gaz ziemny. Według Reutera sygnalizuje to możliwość powtórzenia się noworocznych sporów cenowych między Moskwą i Kijowem, zakłócających dostawy gazu do państw Unii Europejskiej.

Analitycy uważają jednak za mało prawdopodobne, by Rosja wzmogła obecnie naciski na Ukrainę, bowiem pogarszałoby to szanse prorosyjskich kandydatów w styczniowych ukraińskich wyborach prezydenckich. (PAP)

ksaj/ ro/

5384347 arch.

bEgUjMqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)