Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Podręcznik dla milicjantów wini "syjonistów" za rozpad ZSRR

0
Podziel się

Nowy podręcznik do historii państwa i
prawa przeznaczony dla rosyjskich szkół milicyjnych stwierdza, że
za śmiercią Józefa Stalina i rozpadem Związku Radzieckiego stoją
"syjoniści" - informuje w poniedziałek dziennik "Wriemia Nowostiej".

bEhJRNwB

Nowy podręcznik do historii państwa i prawa przeznaczony dla rosyjskich szkół milicyjnych stwierdza, że za śmiercią Józefa Stalina i rozpadem Związku Radzieckiego stoją "syjoniści" - informuje w poniedziałek dziennik "Wriemia Nowostiej".

"To syjoniści fizycznie usunęli Stalina" w 1953 roku napisał autor podręcznika 80-letni Wasilij Drożżin, wykładowca uczelni MSW w Petersburgu.

Podręcznik zatytułowany "Historia ojczystego państwa i prawa. 1985-1991" przedstawia również rozpad ZSRR, jako "działanie syjonistów" i stwierdza, że prawdziwe nazwisko "syjonisty" Michaiła Gorbaczowa to "Garber".

bEhJRNwD

Praca "tłumaczy przyszłym milicjantom, kto jest odpowiedzialny za wszystkie niepowodzenia kraju - napisała gazeta. - Książki ultranacjonalistów nie są niestety rzadkie (...). Co jest najbardziej zaskakujące to fakt, w jaki sposób taka książka mogła ukazać się na uczelni w Petersburgu, która kształci rosyjskich milicjantów".

Książka ukazała się w nakładzie tysiąca egzemplarzy.

W 2007 roku podręcznik historii najnowszej, napisany przez Aleksandra Filippowa dla rosyjskich szkół, wywołał oburzenie wykładowców i historyków, którzy oskarżali pracę o "rewizję roli Stalina" i "usprawiedliwianie represji". (PAP)

keb/ ap/

bEhJRNwJ

1828

bEhJRNxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)