Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
13.09.2013 07:00

Rosja: Pożar w szpitalu psychiatrycznym. Są ofiary śmiertelne

Ogień strawił budynek, w którym mieścił się oddział męski szpitala. W chwili wybuchu pożaru przebywało w nim około 60 osób, w tym w większości pacjenci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/RUSSIAN EMERGENCY MINISTRY)

1/11

fot: PAP/EPA/RUSSIAN EMERGENCY MINISTRY

Co najmniej 14 osób zginęło nad ranem w pożarze szpitala w obwodzie nowogrodzkim na północnym zachodzie Rosji - poinformował przedstawiciel władz lokalnych. Według ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych 37 osób zaginęło i może wciąż żyć.

Przedstawiciel resortu Oleg Woronow, na którego powołuje się agencja Reutera, powiedział rozgłośni Echo Moskwy, że kilku spośród 37 zaginionych mogło uciec ze szpitala i przeżyć.

Według przedstawiciela lokalnych władz, cytowanego przez agencję ITAR-TASS, w pożarze zginęło co najmniej 14 osób.

Jak wynika ze wstępnych ocen śledczych, pożar, do którego doszło przed świtem, mógł spowodować jeden z pacjentów, podpaliwszy swoje łóżko - donosi agencja Interfax.

Ogień strawił budynek, w którym mieścił się oddział męski szpitala. Jak poinformował przedstawiciel ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, w chwili wybuchu pożaru w budynku przebywało około 60 osób, w tym w większości pacjenci.

To już drugi pożar w szpitalu psychiatrycznym na terenie Rosji w tym roku. W kwietniu w pożarze placówki pod Moskwą zginęło 38 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m277115.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanin;o;kontroli;polskiej;zywnosci,164,0,1381028.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosjanin o kontroli polskiej żywności Aleksander Aleksiejew zaznaczył, że polski przemysł spożywczy ostatnio dynamicznie się rozwija.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/m205932.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/assad;zgadza;sie;na;nadzor;nad;bronia;chemiczna,98,0,1380962.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Assad zgadza się na nadzór nad bronią chemiczną Prezydent Assad powiedział o tym w wywiadzie dla telewizji rosyjskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/m89927.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;w;rosji;siergiej;sobianin;zostal;merem;moskwy,50,0,1379378.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To on teraz będzie rządził w Moskwie Sergiej Sobianin wygrał wybory na mera Moskwy. Według komisji głównego jego rywala, lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, poparło 27,24 proc. wyborców.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz