Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Prokurator: 9 lat dla zleceniodawcy ataku na dyrektora baletu

0
Podziel się

TASS,Media) - Prokurator zażądał w piątek 9 lat więzienia dla b.
solisty baletu Bolszoj Pawła Dmitriczenki, oskarżonego o zlecenie ataku na dyrektora baletu Bolszoj
Siergieja Filina. Do ataku doszło w styczniu; Filinowi chluśnięto w twarz kwasem, niemal go
oślepiając.

bEpGBQlh

*TASS,Media) - Prokurator zażądał w piątek 9 lat więzienia dla b. solisty baletu Bolszoj Pawła Dmitriczenki, oskarżonego o zlecenie ataku na dyrektora baletu Bolszoj Siergieja Filina. Do ataku doszło w styczniu; Filinowi chluśnięto w twarz kwasem, niemal go oślepiając. *

Oskarżenie zażądało też 10 lat więzienia dla oskarżonego o dokonanie napaści Jurija Zaruckiego i sześciu lat więzienia dla Andrieja Lipatowa, który przywiózł Zaruckiego na miejsce przestępstwa i zabrał go stamtąd.

Motywem działania Dmitriczenki był konflikt z Filinem; tancerz, jak powiedziała w sądzie prokurator Julia Szumowska, był niezadowolony, gdyż Filin nie dawał mu dobrych ról.

bEpGBQlj

Adwokatka Filina Natalia Żywotkowa powiedziała, że wszyscy oskarżeni są winni i nie zasługują na litość.

43-letni Filin, dawny tancerz, został napadnięty 17 stycznia późnym wieczorem niedaleko swego domu; zamaskowany napastnik chlusnął mu kwasem w twarz i zbiegł. Filin trafił do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia, które objęły twarz i oczy. Przez siedem miesięcy leczył się za granicą. Mimo że wrócił we wrześniu do teatru Bolszoj, musi jeszcze poddać się kolejnej operacji, by zachować wzrok - pisze Reuters.

29-letni Dmitriczenko odczytał w sądzie oświadczenie, z którego wynikało, że nigdy nie chciał, by Filina oblano kwasem. Twierdzi, że chciał tylko, żeby Zarucki pobił Filina, lecz nie spodziewał się, że ten obleje mu twarz kwasem.

Wyrok w tej sprawie ma zostać ogłoszony 3 grudnia.(PAP)

bEpGBQlp

mmp/ ro/

15171416 15172366 arch.

bEpGBQlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)