Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Rodzina podejrzanych oferuje 100 tys. USD za ujawnienie mordercy Politkowskiej

0
Podziel się

Bliscy trzech czeczeńskich braci
podejrzanych o udział w zabójstwie rosyjskiej dziennikarki Anny
Politkowskiej zaoferowali 100 tys. dolarów za ujawnienie
tożsamości mordercy - poinformowała w czwartek matka mężczyzn.

bEjcuOOJ

Bliscy trzech czeczeńskich braci podejrzanych o udział w zabójstwie rosyjskiej dziennikarki Anny Politkowskiej zaoferowali 100 tys. dolarów za ujawnienie tożsamości mordercy - poinformowała w czwartek matka mężczyzn.

W lutym Dżabrail i Ibrahim Machmudowowie zostali uniewinnieni od zarzutu zorganizowania zabójstwa, ale prokuratura odwołała się od tego wyroku; rodzina dziennikarki uważa, że mężczyźni uczestniczyli w morderstwie. Trzeci z braci, Rustam, został uznany za zabójcę. Od początku jest on na wolności; nie wyklucza się, że ukrywa się za granicą. Wydano za nim nakaz aresztowania.

"Nasza rodzina jest szczerze zainteresowana tym, by odnaleziono prawdziwych zabójców. Naszym jedynym celem jest zwycięstwo prawdy" - powiedział AFP Dżabrail Machmudow.

bEjcuOOL

"Za moim najstarszym synem wydany został nakaz aresztowania, choć test DNA wykazał, że nie był on zamieszany w to przestępstwo" - dodała matka braci Zulpa Machmudowa. "To dlatego apelujemy o znalezienie prawdziwych zabójców" - wyjaśniła.

Ogłoszenie oferujące 100 tys. dolarów nagrody ukazało się w tym tygodniu w wychodzącej w Groznym gazecie "Stolica Plus". Gwarantuje się w nim "przysięgą na Koran zachowanie tożsamości informatora w tajemnicy". Machmudowa dodała, że uzbieranie takiej sumy było możliwe dzięki bliskim i przyjaciołom rodziny.

Anna Politkowska - wybitna dziennikarka, obrończyni praw człowieka i autorka książek o współczesnej Rosji, w tym o wojnie w Czeczenii i autorytarnej polityce Władimira Putina - została zastrzelona 7 października 2006 roku na klatce schodowej swojego domu w Moskwie. (PAP)

ksaj/ mc/

bEjcuOOR

5885 arch.

bEjcuOPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)