Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
10.12.2009 16:50

Rosja rozszerza zakaz importu wieprzowiny

Do listy zakazanych producentów dołączyły cztery kolejne zakłady z USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alle12/iStockphoto)

Do listy _ zakazanych _ producentów dołączyły cztery kolejne zakłady z USA. Moskwa nie wyklucza pełnego zamknięcia rynku dla dostawców z USA, jeśli nie będą oni przestrzegać standardów jakościowych.

Rozszerzony zakaz będzie obowiązywał od 18 grudnia i dotyczy między innymi dwóch zakładów koncernu Smithfield Foods. Jak oświadczył cytowany przez agencję Reutera szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Siergiej Dankwert, możliwe jest wprowadzenie kolejnych restrykcji.

W rozmowie z Reuterem szef branżowego Narodowego Stowarzyszenia Mięsnego Siergiej Juszyn ostrzegł, iż amerykańskim producentom wieprzowiny grozi całkowite wstrzymanie dostaw do Rosji z powodu zbyt powolnego tempa negocjacji w sprawie certyfikatów bezpieczeństwa mięsa. _ _

_ - Amerykański import może zostać na pewien czas wstrzymany, gdyż do tej pory nie uzgodniono nadającego się do przyjęcia przez obie strony certyfikatu weterynaryjnego. Nie zamykamy Rosji dla importu z USA, ale techniczna kwestia certyfikatu istnieje _ - powiedział Juszyn.

Swój najnowszy zakaz Rossielchoznadzor uzasadnił wykryciem w mięsie antybiotyku oksytetracykliny, co było również powodem wcześniejszego administracyjnego wstrzymania importu z siedmiu innych amerykańskich zakładów mięsnych.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz