Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 17:52

Rosja: Wiceadmirał Krawczuk został nowym dowódcą Floty Bałtyckiej

Prezydent Rosji Władimir Putin mianował wiceadmirała Wiktora Krawczuka dowódcą Floty Bałtyckiej Federacji Rosyjskiej - poinformowała we wtorek agencja RIA-Nowosti.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent Rosji Władimir Putin mianował wiceadmirała Wiktora Krawczuka dowódcą Floty Bałtyckiej Federacji Rosyjskiej - poinformowała we wtorek agencja RIA-Nowosti.

51-letni Krawczuk zastąpił na tym stanowisku liczącego sobie 53 lata admirała Wiktora Czyrkowa, którego poprzedni gospodarz Kremla Dmitrij Miedwiediew w maju mianował dowódcą Marynarki Wojennej FR. Od grudnia 2009 roku Krawczuk był zastępcą dowódcy Floty Bałtyckiej.

Krawczuk trafił do Floty Bałtyckiej z Flotylli Kaspijskiej, z którą był związany od 1988 roku. W latach 2005-2009 był jej dowódcą. Wcześniej - w latach 1983-1987 - pełnił służbę we Flocie Pacyfiku.

Jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej im. admirała Nikołaja Kuzniecowa i Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR.

Kwatera główna dowództwa Floty Bałtyckiej znajduje się w Kaliningradzie (dawnym Królewcu). Dowódca Floty Bałtyckiej jest jednocześnie komendantem Kaliningradzkiego Rejonu Obronnego, w którego skład wchodzą jednostki wszystkich rodzajów broni stacjonujące w tym graniczącym z Polską regionie.

Oprócz Kaliningradu bazy Floty Bałtyckiej znajdują się w Bałtijsku (dawnej Piławie) i Kronsztadzie koło Petersburga. W jej skład wchodzi ponad 90 okrętów, w tym dwa niszczyciele rakietowe, pięć fregat i trzy okręty podwodne. Dla osłony jej działań w obwodzie kaliningradzkim stacjonuje 25 tys. żołnierzy i 70 samolotów bojowych.

Jednym z zadań Floty Bałtyckiej jest ochrona Nord Stream (Gazociągu Północnego), biegnącego po dnie morza i łączącego Rosję z Niemcami.

Z Moskwy Jerzy Malczyk (PAP)

mal/ ap/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz