Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Wideo z Putinem w sądzie robi furorę na YouTube

0
Podziel się

Zmontowane nagranie wideo, ukazujące rosyjskiego premiera Władimira
Putina w klatce na sali sądowej, gdzie odpowiada za "przygotowywanie aktów terroru", w ciągu trzech
dni miało ponad 1,8 miliona odsłon.

bDyRZrEB

*Zmontowane nagranie wideo, ukazujące rosyjskiego premiera Władimira Putina w klatce na sali sądowej, gdzie odpowiada za "przygotowywanie aktów terroru", w ciągu trzech dni miało ponad 1,8 miliona odsłon. *

Na filmie zatytułowanym "Areszt Władimira Putina: reportaż z sali sądowej" widać premiera w Chamowniczeskim Sądzie Rejonowym w Moskwie. Putin stawił się przed sędzią Wiktorem Daniłkinem, który pod koniec 2010 roku skazał byłego szefa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego.

Głos zza kadru (film dostępny na www.youtube.com/watch?v=v1hLtFn4CLU&feature=player_embedded) tłumaczy, że premier odpowiada za sprzeniewierzenie państwowego majątku, nadużycie władzy, machinacje finansowe i "udział w przygotowaniu aktów terroru mających na celu zasianie strachu wśród obywateli i wywarcie presji na organy państwa".

bDyRZrED

Film umieszczony został na koncie YouTube należącym do wydawnictwa filmów wideo Lancelot i jest reklamą filmu dokumentalnego, który powstał na podstawie książki "Wysadzić Rosję". Dokument oskarża Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB)
o zorganizowanie niewyjaśnionych do tej pory zamachów z 1999 roku, które miały umożliwić dojście do władzy Putinowi, byłemu oficerowi KGB.

Jednym z autorów książki jest Aleksandr Litwinienko, były funkcjonariusz KGB i FSB, który zmarł otruty radioaktywnym polonem w 2006 roku w Londynie. Litwinienko był też konsultantem przy produkcji filmu. (PAP)

ksaj/ ro/

10797626

bDyRZrEJ
bDyRZrFe
wiadomości
pap
KOMENTARZE
(0)