Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Wybuch w kopalni, zginęły co najmniej 32 osoby

0
Podziel się:

Potężny wybuch metanu nastąpił dziś w kopalni "Jubilejnaja" w Nowokuźniecku w
obwodzie kemerowskim na rosyjskiej Syberii Zachodniej.

Co najmniej szesnaście osób zginęło w wybuchu w kopalni węgla w Nowokuźniecku w rosyjskiej Syberii Zachodniej. Trwają poszukiwania co najmniej 21 pozostałych pod ziemią ludzi.

Potężny wybuch metanu nastąpił rano w kopalni "Jubilejnaja" w Nowokuźniecku w obwodzie kemerowskim. W momencie eksplozji pod ziemią znajdowało się 217 ludzi - górników i pracowników nadzoru technicznego - podały miejscowe władze i rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Na powierzchnię udało się wyprowadzić 180 ludzi. Pod ziemią pracuje sześć ekip ratowników, poszukujących pozostałych. Według danych rosyjskiego ministerstwa, w samej strefie wybuchu w chwili eksplozji znajdowało się 28 ludzi.

Kopalnia "Jubilejnaja" w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym (Kuzbas) położona jest niedaleko kopalni "Uljanowskaja", gdzie w marcu w wybuchu metanu zginęło 110 górników. Należy do koncernu "Jużkuzbassugoł", wydobywającego głównie węgiel koksujący. W 2006 r. w tej kopalni wydobycie wynosiło ponad 16 mln ton, a w tym roku planowano zwiększenie tej ilości o 25 proc. - do 20 mln ton.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)