Notowania

katastrofa w smoleńsku
21.12.2010 11:57

Rosja zdumiona słowami prezesa PiS. "Urojenie, nic poza tym"

Moskiewskie media komentują wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat rozpoznania ciała Lecha Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

W Moskwie ze zdumieniem odniesiono się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że nie rozpoznał ciała swojego brata, gdy trumnę przewieziono do Polski - podało radio Echo Moskwy.

Rozgłośnia powołała się na wypowiedź _ dobrze poinformowanego źródła _ w stolicy Rosji przytoczoną przez agencję Interfax._ - To urojenie, nic poza tym _ - oświadczył anonimowy rozmówca rosyjskiej agencji. Dodał on, że przedstawiciele Polski byli obecni przy wszystkich fazach ekspertyzy identyfikacyjnej.

Jarosław Kaczyński powiedział w poniedziałek, że nie rozpoznał ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego po przywiezieniu go do Polski.

- _ Nie ukrywam, że o ile rozpoznałem ciało mojego śp. brata na lotnisku (w Smoleńsku), i tu nie miałem wątpliwości, podałem zresztą charakterystyczne cechy i one zostały potwierdzone - bliznę na ręce po ciężkim złamaniu - o tyle, kiedy już widziałem ciało przywiezione do Polski w trumnie, to go nie rozpoznałem. Tutaj to był człowiek, który w ogóle nie przypominał mojego brata. Mówiono mi, że to on _ - oświadczył prezes PiS.

_ - Mam podstawy - ale takie są w Polsce przepisy, że nie mogę głośno o tym mówić - żeby uznać, że w trakcie sekcji przeprowadzonej w Smoleńsku nie wszystkie części ciała, które tam były, należały do prezydenta Rzeczypospolitej _ - oznajmił prezes PiS.

Jak dodał, _ z całą pewnością prezydent nie był generałem i nie nosił generalskich mundurów; to jest poza jakąkolwiek wątpliwością _.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz