Notowania

rosja
21.08.2008 06:57

Rosja zerwie współpracę z NATO

Moskwę rozdrażniła postawa Sojuszu wobec konfliktu rosyjsko-gruzińskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*W związku z postawą NATO wobec konfliktu rosyjsko-gruzińskiego, Moskwa planuje zerwanie wszelkiej współpracy wojskowej z Sojuszem - powiadomiło w środę norweskie ministerstwo obrony, powołując się na źródła rosyjskie. *

_ - Rosja zdecydowała się na chwilę obecną zamrozić wszelką współpracę wojskową z NATO i jego sojusznikami _ - napisał na swojej stronie internetowej norweski resort obrony.

Sekretarz stanu przy ministerstwie obrony Espen Barth Eide powiedział, że przedstawiciele rosyjskiego MSZ telefonicznie poinformowali o tych planach ambasadę Norwegii w Moskwie. Dodał, że Rosja przypuszczalnie notyfikuje wkrótce Oslo oraz innych członków NATO o swej decyzji także na piśmie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rosja: Będą sankcje wobec NATO? ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;beda;sankcje;wobec;nato,15,0,362767.html )
* [ Staniszkis: Wraca zimna wojna ]( http://news.money.pl/artykul/staniszkis;wraca;zimna;wojna,224,0,362720.html )
* [ Powstanie komisja NATO-Gruzja ]( http://news.money.pl/artykul/powstanie;komisja;nato-gruzja,24,0,362520.html )

W czwartek rano norwescy dyplomaci w Moskwie spotkają się z rosyjskimi urzędnikami, aby omówić implikacje zamrożenia stosunków - ujawnił Eide.

Jednak rosyjski ambasador przy NATO Dmitrij Rogozin zapewnił, że decyzje Moskwy o zawieszeniu współpracy z Sojuszem nie dotyczą przyszłości i całego świata, lecz mają charakter tymczasowy i regionalny. Całkowite ograniczenie kontaktów nie leży w niczyim interesie - zauważył.

Rogozin wyjaśnił, że Rosja nie zamierza m.in. zrywać współpracy z NATO w sprawie Afganistanu.

We wtorek ministrowie spraw zagranicznych państw NATO dalszą współpracę z Moskwą uzależnili od wypełnienia przez Rosję postanowień sobotniego porozumienia pokojowego z Tbilisi, przewidującego m.in. wycofanie rosyjskich wojsk z Gruzji.

CZY PRZEPYCHANKI ROSJI Z NATO GROŻĄ NOWĄ ZIMNĄ WOJNĄ?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz