Notowania

rosja
04.11.2008 09:56

Rosja: Żyrinowski: Obama zburzy Amerykę - tak jak Gorbaczow zburzył ZSRR

Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Władimir Żyrinowski uważa, że dla Rosji byłoby lepiej, gdyby wtorkowe wybory prezydenckie w USA wygrał kandydat Partii Demokratycznej Barack Obama.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Władimir Żyrinowski uważa, że dla Rosji byłoby lepiej, gdyby wtorkowe wybory prezydenckie w USA wygrał kandydat Partii Demokratycznej Barack Obama.

"Dla nas lepszy jest Obama, bo zburzy Amerykę - tak jak (Michaił) Gorbaczow zburzył ZSRR" - powiedział Żyrinowski we wtorek radiu Echo Moskwy.

Żyrinowski, który stoi na czele nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), oświadczył, że kandydat Demokratów stworzy reżim czarnego rasizmu, w którym - jak zauważył - białym Amerykanom będzie się żyło coraz trudniej.

"Obama jest człowiekiem nowym, nie ma o niczym pojęcia, brak mu doświadczenia. Wycofa ze wszystkich krajów amerykańskie wojska, co pozwoli nam rozszerzyć wpływy" - podkreślił rosyjski polityk.

Zdaniem Żyrinowskiego, "zwycięstwo czarnego kandydata - to prezent dla Rosji". "Doprowadzi do poważnego osłabienia, a może nawet - krachu Ameryki. Już teraz przeżywa ona straszny kryzys finansowy, a do tego dojdzie czarny prezydent. To będzie zmierzch Ameryki" - obwieścił lider prokremlowskiej LDPR.

"Dlatego - tylko Obama. Żadnych McCainów. Pewnie nawet zmieni flagę i nazwę kraju. A dolar odejdzie z całej światowej gospodarki. Słowem - Gorbaczow. Totalna pieriestrojka. Zresztą tak brzmi jego główne hasło - "Change!". Czyli zmieniać, przebudowywać Amerykę. Dla nas to będzie święto" - ocenił Żyrinowski.

Przywódca prokremlowskiej partii zaznaczył, że Obama przejmie władzę w wyniku demokratycznych procedur.

"On nie uzurpuje władzy. Tam nie ma obcych pieniędzy i walki zbrojnej. Tam jest demokracja. W warunkach demokracji Amerykanie sami oddają władzę w ręce człowieka, który odmieni Ameryką, uczynią ją zanadto demokratyczną. Wspaniały przykład - w białej rasistowskiej Ameryce do władzy w wyniku demokratycznych procedur dochodzi Afrykanin, Murzyn" - powiedział wiceprzewodniczący Dumy.

Według Żyrinowskiego, zwycięstwo Obamy tak bardzo wzmocni wpływy Rosji w świecie, że parlamenty Litwy, Łotwy i Estonii same poproszą o włączenie trzech krajów bałtyckich do Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), a nawet Związku Rosji i Białorusi (ZBiR); doprowadzi do podziału Ukrainy.

"To będzie święto dla wszystkich narodów b. ZSRR" - podkreślił rosyjski polityk.

"Rubel zyska na znaczeniu. Ropę i gaz będziemy sprzedawać tylko za naszą walutę. Inaczej zbudujemy stosunki z Chinami. Będziemy się wobec nich dystansować, gdyż stanowią dla nas zagrożenie. Duże zmiany nastąpią w świecie islamskim, bo Amerykanie się wycofają ze wszystkich krajów. Talibowie wrócą do władzy w Afganistanie. Iran w końcu wejdzie w posiadanie broni jądrowej. Między Indiami i Pakistanem zacznie się wojna nuklearna. Będzie wiele czynników na korzyść Rosji" - wskazał Żyrinowski.

Jego zdaniem, Obama zlikwiduje też granice. "Wszyscy Meksykanie spokojnie będą mogli żyć w Ameryce. Część białych Amerykanów wyjedzie do Kanady i Nowej Zelandii. Nastąpi koniec tej Ameryki, która była przez 200 lat. To będzie inna Ameryka, afrykańska Ameryka. Czarny rasizm zatriumfuje" - powiedział.

"Już jutro się dowiemy, że czarny Amerykanin zwyciężył. To koniec Ameryki. To gorsze od Gorbaczowa. Po Gorbaczowie chociaż Rosja została" - zakończył Żyrinowski.

Jerzy Malczyk (PAP)

mal/ ro/

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz