Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Żyrinowski prognozuje poprawę stosunków między Moskwą i Warszawą

0
Podziel się:

Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, niższej
izby rosyjskiego parlamentu, Władimir Żyrinowski oświadczył w
piątek, że spodziewa się poprawy stosunków rosyjsko-polskich,
jeśli nowy rząd Polski sformuje Platforma Obywatelska.

Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Władimir Żyrinowski oświadczył w piątek, że spodziewa się poprawy stosunków rosyjsko-polskich, jeśli nowy rząd Polski sformuje Platforma Obywatelska.

"Tusk szedł na wybory z polityką poprawy relacji z Rosją i Europą, a Polacy poparli tę linię" - powiedział Żyrinowski na konferencji prasowej w Petersburgu.

Żyrinowski, który jest jednocześnie przewodniczącym nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), skrytykował politykę Lecha i Jarosława Kaczyńskich, którzy - według niego - byli nastawieni na pogorszenie stosunków Polski z Unią Europejską i Rosją.

"Bracia sami wszystko popsuli. To był polski ekstremizm. Oni zagrali na kompleksach Polski. Anglia ma futbol i królową, Niemcy - Mercedesa, Ameryka - dolara, a Polska nie ma nic, dlatego jest zakompleksiona. Na tym zagrali bracia Kaczyńscy" - oznajmił rosyjski polityk.

Żyrinowski wyraził przekonanie, że relacje między Moskwą i Warszawą ulegną poprawie, a wszystkie rozbieżności, związane z wejściem Federacji Rosyjskiej do Światowej Organizacji Handlu (WTO) i podpisaniem nowego układu Rosja-UE zostaną uregulowane.

Jerzy Malczyk (PAP)

mal/ zab/ ap/ woj/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)