Notowania

śledztwo
18.12.2010 08:00

Rosjanie odebrali uwagi w sprawie Smoleńska

Nie muszą się spieszyć z odpowiedzią. Nie wiążą ich żadne terminy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) w Moskwie potwierdził oficjalnie, że przewodniczący jego Komisji Technicznej Aleksiej Morozow otrzymał uwagi Polski do raportu MAK na temat katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy poinformował, że swoje uwagi Polska przedstawiła na 148 stronach w języku polskim, z tłumaczeniem na język rosyjski wykonanym przez stronę polską. Według MAK, Polska zastrzegła, że w razie powstania różnic w interpretacji przekładu i oryginału dokumentu decydujący jest tekst w języku polskim.

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy podkreślił, że przekazując Polsce swój raport końcowy, prosił o przedstawienie komentarza w języku rosyjskim lub angielskim, które są oficjalnymi językami Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;odpowie;na;pytania;o;raport;mak,122,0,739194.html) Rosja odpowie na pytania o raport MAK
MAK podał, że z uwagi na to, iż tekst dokumentu zawiera znaczną ilość informacji technicznych i terminów lotniczych, podejmie on kroki, mające na celu zweryfikowanie uwag strony polskiej w języku rosyjskim, z obowiązkowym notarialnym potwierdzeniem.

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy zapowiedział również, że zgodnie ze standardami konwencji chicagowskiej zarówno raport końcowy MAK, jak i komentarz strony polskiej zostaną podane do wiadomości publicznej.

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy nie sprecyzował, kiedy to nastąpi. Wiceprzewodniczący MAK Oleg Jermołow zauważył, że konwencja chicagowska nie narzuca tutaj żadnych terminów.

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy oświadczył zarazem, że nie zamierza i nie będzie komentować wypowiedzi polityków, dotyczących badania katastrofy polskiego Tu-154M.

Premier Donald Tusk oznajmił, że projekt raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego dotyczący katastrofy smoleńskiej w tym kształcie, w jakim został przysłany przez stronę rosyjską, jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t95341.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rusza;sledztwo;w;sprawie;wraku;tu-154m,75,0,735051.html) Rusza śledztwo w sprawie wraku Tu-154M Prokuratura podejmuje działania na wniosek mec. Rafała Rogalskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t125215.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wyszli;od;premiera;na;znak;protestu,239,0,733423.html) Wyszli od premiera na znak protestu Zgrzyt na spotkaniu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej z Donaldem Tuskiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t95343.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynska;czy;rodzice;musieli;zginac,100,0,730468.html) Kaczyńska: Czy rodzice musięli zginąć? Skończyło się wysłuchanie rodzin ofiar katastrofy Smoleńskiej w Parlamencie Europejskim.
Tagi: śledztwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz