Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybrzeże
29.09.2007 01:32

Rosjanin na łódce odnaleziony u wybrzeży Irlandii

Załoga brytyjskiego kutra natknęła się u wybrzeży Irlandii na 22-letniego Rosjanina, który w niewielkiej łódce od ponad miesiąca dryfował po otwartym Atlantyku - powiadomiła w sobotę agencja dpa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Załoga brytyjskiego kutra natknęła się u wybrzeży Irlandii na 22-letniego Rosjanina, który w niewielkiej łódce od ponad miesiąca dryfował po otwartym Atlantyku - powiadomiła w sobotę agencja dpa. *

"Albo był nadzwyczajnym żeglarzem, albo nadzwyczajnym szczęściarzem" - ocenił Terry Ward z irlandzkiej marynarki wojennej.

Po trzydniowej akcji brytyjskich, irlandzkich i francuskich ratowników, Rosjanina przewieziono w sobotę do portowego miasta Cork południowej w Irlandii.

Jak ustaliła francuska straż przybrzeżna, trzymetrowa żaglówka 22- latka została skradziona 23 sierpnia br. Od tego czasu Rosjanin przypuszczalnie przebywał na morzu, usiłując dotrzeć do Wielkiej Brytanii, jednak zboczył z kursu.

Rosjanin dysponował jeszcze odrobiną prowiantu i był w dobrej kondycji - powiedział Ward. Mimo to, mężczyzna zginąłby z głodu lub pragnienia, gdyby nie został odnaleziony - ocenia agencja dpa. Jego łódka nie była wyposażona w system nawigacyjny ani radio i praktycznie nie była zadaszona.(PAP)

gsi/

4410

Tagi: wybrzeże, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz