Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rośnie liczba chętnych do walki o samorządy

0
Podziel się

PKW przyjęła już 26 zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych.

Rośnie liczba chętnych do walki o samorządy
(PAP/Tomasz Gzell)
bEhQdgBh

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła do dzisiaj 26 zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych. Dwa zawiadomienia czekają na rozpatrzenie - wynika z informacji publikowanych na stronie internetowej PKW.

Zarejestrowane zostały już m.in. komitety: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

PKW przyjęła ponadto zawiadomienia 22 innych komitetów, w tym: Prawicy Rzeczypospolitej, Ruchu Wyborców Janusza Korwin-Mikkego, Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów, Krajowej Partii Emerytów i Rencistów, Stronnictwa Ludowego _ Ojcowizna _, Ruchu Przełomu Narodowego, a także Komitetu Wyborczego Wyborców Młodzi Gwarancją Zmian.

bEhQdgBj

W dwóch przypadkach Komisja wezwała komitety wyborcze do usunięcia wady w zawiadomieniu. Jeden z nich - Wspólnota Samorządowa - po usunięciu wady został zarejestrowany; drugi został zarejestrowany po zmianie nazwy z _ Nasz Dom Polska - Samoobrona _ na _ Nasz Dom Polska - Samoobrona Andrzeja Leppera _.

Na rozpatrzenie czekają zgłoszenia dwóch komitetów wyborczych: Społecznego Towarzystwa Ekologicznego _ Pro vita et patria _ oraz Chrześcijańskiej Inicjatywy Społecznej. Zawiadomienia o utworzeniu obydwu komitetów wpłynęły do PKW w piątek.

Jak wynika z danych na stronie internetowej Komisji, PKW będzie przyjmowała zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych także w sobotę w warszawskiej siedzibie przy ul. Wiejskiej w godz. 9-12. Dyżury w sobotę będą też mieli regionalni komisarze wyborczy.

Komitety mają czas do poniedziałku

Do 4 października można zawiadamiać Państwową Komisję Wyborczą i właściwych komisarzy wyborczych o utworzeniu komitetów wyborczych w wyborach samorządowych.

bEhQdgBp

Do PKW zawiadomienia o utworzeniu zgłaszają komitety partii politycznych, koalicji partii politycznych oraz komitety tych organizacji, stowarzyszeń lub wyborców, które zamierzają wystawić swoje listy w więcej niż jednym województwie.

Z kolei do właściwych komisarzy wyborczych zawiadomienia o swoim utworzeniu zgłaszają komitety wyborcze wyborców, organizacji, stowarzyszeń, które chcą zgłosić listy tylko w jednym województwie.

Do 22 października - komitety, których zawiadomienie zostało przyjęte - mają czas na rejestrowanie list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz kandydatów do rady Warszawy i rad dzielnic stolicy, a do 27 października na zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

bEhQdgBq
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t97260.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ludowcy;odkryli;karty;przed;batalia;o;samorzady,131,0,684419.html) Ludowcy odkryli karty przed batalią o samorządy Ich hasło to: _ Dla PSL człowiek jest najważniejszy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t34431.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;chce;o;obnizyc;podatek;o;polowe,11,0,682507.html) SLD chce o obniżyć podatek o połowę Obniżkę stawek za nieruchomości obiecuje firmom z Kielc kandydat na prezydenta miasta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t111444.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;otwiera;sie;na;nowe;twarze;czy;asekuruje,103,0,680551.html) PiS otwiera się na nowe twarze, czy asekuruje? Różne oceny wystawienia Czesława Bieleckiego w wyścigu o prezydenturę w Warszawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;zwieraja;szyki;przed;wyborami;samorzadowymi,201,0,676297.html) Politycy zwierają szyki przed wyborami samorządowymi 21 listopada wybierzemy prezydentów, burmistrzów i wójtów.
bEhQdgBK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)