Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rostowski: Gdyby PiS wygrał wybory, Kaczyński byłby ministrem od wszystkiego

0
Podziel się

To nie jest moment na debaty akademickie, Polacy mają prawo do debaty politycznej, w której przedstawiciele partii politycznych przedstawią swoje analizy, ale też swoje propozycje - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

Rostowski: Gdyby PiS wygrał wybory, Kaczyński byłby ministrem od wszystkiego
(kprm.gov.pl)
bEgIMijp

To nie jest moment na debaty akademickie, Polacy mają prawo do debaty politycznej, w której przedstawiciele partii politycznych przedstawią swoje analizy, ale też swoje propozycje - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

Dyskurs czysto akademicki ministra finansów z członkiem Rady Polityki Pieniężnej w innych czasach powinien być możliwy, ale nie w tych czasach. Nie udawajmy, że nie wiemy, w jakich czasach teraz jesteśmy - podkreślił.

Rostowski odniósł się w ten sposób do oświadczenia Zyty Gilowskiej, która oświadczyła, że może wziąć udział w debacie z ministrem finansów, jeżeli odbędzie się ona na forum akademickim. Prezes PiS Jarosław Kaczyński poparł ten pomysł i podkreślił, że dyskusja odbyłaby się poza kampanią wyborczą.

bEgIMijr

_ - Polacy mają prawo do debaty politycznej. Politycznej nie w tym sensie, że ludzie sobie mówią przykre rzeczy, tylko debaty politycznej, w której z pełną odpowiedzialnością przedstawiciele różnych partii czy formacji politycznych przedstawiają swoją analizę, ale i swoje propozycje _ - zaznaczył minister.

Jak dodał, Zyta Gilowska jako ekspert nie mogłaby tego zrobić. _ - Ja bym jej nie mógł zadać pytania, co PiS zrobi, bo ona nie może na to pytanie odpowiedzieć. W sytuacji, w której jest tak wiele zagrożeń w gospodarce europejskiej i światowej, to pytanie jest chyba najważniejsze _ - uważa Rostowski.

Zauważył, że Zyta Gilowska miała cztery lata, by zaprosić go na dyskusję naukową, ale nie zrobiła tego. _ - Teraz trwają wybory. Muszę zająć się wyborami. I myślę, że Polacy też spodziewają się, że w okresie wyborów będziemy ich traktowali poważnie. Polacy na to zasługują _ - mówił minister finansów.

_ CZYTAJ W MONEY.PL:

bEgIMijx

_ - Oczekuję, że PiS powie jasno, kto jest odpowiedzialny za politykę gospodarczą w tej partii, kto do debaty politycznej w takim sensie, że ta osoba bierze odpowiedzialność za pomysły, za propozycje, które składa, kto do takiej debaty przystąpi _ - zaznaczył Rostowski.

Pytany, czy spodziewa się wobec tego debaty z liderem PiS, Rostowski powiedział, że _ jednym z problemów Jarosława Kaczyńskiego jest to, że nawet nie ma krótkiej ławki _. _ - Wydaje się, że ledwie ma ekipę na jedno krzesło. Tak mało ma polityków, ludzi, którzy wydawałoby się byliby w stanie wypełnić jego rząd _ - uważa minister.

bEgIMijy

_ Czasami sobie myślę, że ten rząd - gdyby Jarosław Kaczyński, PiS miał wygrać wybory - byłby dość dziwaczny: premier Jarosław Kaczyński, minister finansów Jarosław Kaczyński, minister zdrowia Jarosław Kaczyński, minister edukacji narodowej Jarosław Kaczyński, rzecznik rządu prawdopodobnie Adam Hofman _ - mówił.

Rostowski podkreślił, że _ nie tylko jest gotów, ale bardzo chce przystąpić _ w okresie wyborczym do debaty z przedstawicielką lub przedstawicielem PiS i _ może będzie to Zyta Gilowska, jeśli odejdzie z Rady Polityki Pieniężnej _.

_ - Gdyby pani Gilowska chciała zrezygnować z RPP, mogłaby wtedy brać udział w dyskusji politycznej. Wtedy będę także bardzo zadowolony z tej możliwości i bardzo chętnie w takiej debacie wezmę udział _ - zaznaczył.

Dodał, że jeśli Gilowska zaprosi go na dyskurs naukowy po 9 października, przypuszcza, że znajdą na to czas.

bEgIMijz

Gilowska nie chce debatować. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t90928.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gilowska;nie;bedzie;debatowac,219,0,904923.html) Gilowska nie będzie debatować - _ Jestem świadoma ograniczeń prawnych i nie zamierzam brać udziału w żadnej kampanii wyborczej _ - powiedziała była minister finansów. PiS zapowiedziało, że ustosunkuje się do jej decyzji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t16649.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;komentuje;rezygnacje;zyty;gilowskiej;z;debaty,197,0,905157.html) Rezygnacja Gilowskiej jest nieuzasadniona? Ekspert gospodarczy PiS i kandydat tej partii do Sejmu profesor Jerzy Żyżyński, powiedział, że rezygnacja profesor Zyty Gilowskiej z udziału w debatach wyborczych jest nieuzasadniona.
bEgIMijS
wiadomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)