Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 12:36

Rosyjski Evraz wstrzymuje produkcję stali we Włoszech

Spółka Evraz Plc wchodząca w skład grupy górniczo-hutniczej Evraz Group, kierowanej przez Romana Abramowicza podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji zakładu stalowego we Włoszech - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spółka Evraz Plc wchodząca w skład grupy górniczo-hutniczej Evraz Group, kierowanej przez Romana Abramowicza podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji zakładu stalowego we Włoszech - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime. *

Rosyjski inwestor podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu produkcji włoskiego zakładu Evraz Palini e Bertoli z powodu niesprzyjającej koniunktury rynkowej. Zawieszenie działalności zakładu zostało zaplanowane od 20 sierpnia tego roku. Przestój produkcji ma potrwać co najmniej do końca października tego roku.

Jednocześnie Evraz Palini e Bertoli zobowiązał się do wywiązania się ze wszystkich porozumień biznesowych, w tym do realizacji terminowych dostaw na podstawie działających kontraktów. Po wstrzymaniu produkcji włoskiego zakładu otrzymane zamówienia będą przesyłane do innych przedsiębiorstw należących do grupy.

Evraz Group to koncern działający w branży górniczo-hutniczej. Największym akcjonariuszem firmy jest rosyjski miliarder Roman Abramowicz. Rosyjska grupa przemysłowa ma aktywa zarówno w Rosji, na Ukrainie, jak i w Stanach Zjednoczonych, Czechach, we Włoszech oraz w Afryce Południowej. W 2012 roku Evraz Group wyprodukował 15,9 mln ton stali. (PAP)

iri/ drag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz