Notowania

wiadomości
15.06.2012 13:32

Rozpoczął się remont głównego szlaku turystycznego na Babiej Górze

Rozpoczął się remont popularnego wśród turystów czerwonego szlaku na odcinku od Krowiarek do Sokolicy w rejonie Babiej Góry. Główny Szlak Beskidzki wiedzie od Ustronia w Beskidzie Śląskim przez Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki i Niski do Wołosatego w Bieszczadach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rozpoczął się remont popularnego wśród turystów czerwonego szlaku na odcinku od Krowiarek do Sokolicy w rejonie Babiej Góry. Główny Szlak Beskidzki wiedzie od Ustronia w Beskidzie Śląskim przez Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki i Niski do Wołosatego w Bieszczadach. *

Odcinek babiogórski szlaku będzie nieczynny do 10 lipca. "Dojście z Polany Krowiarki na Sokolicę jest możliwe szlakiem niebieskim (Górny Płaj), a potem szlakiem zielonym (Perć Przyrodników). Również w kierunku Polany Krowiarki prosimy kierować się na szlak zielony, dojście nim do niebieskiego i dalej do Krowiarek. Otwarty dla ruchu turystycznego jest szlak żółty +Akademicka Perć+" - poinformował Maciej Mażul z Babiogórskiego Parku Narodowego.

Czerwony trakt był w złym stanie. Został rozdeptany przez licznych turystów. W wielu miejscach uszkodziła go spływająca woda. Uszkodzenia zostaną obecnie naprawione. Udrożnione będą także przepusty.

To najdłuższy szlak w polskich górach. Liczy 519 km. Został ukończony w 1929 roku.

Babiogórski Park Narodowy powstał w 1954 roku i obejmuje cały okolice najwyższej góry Beskidów - Babiej Góry (1725 m n.p.m.). W 1977 roku teren ten uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. (PAP)

szf/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz