Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych wejściówek na "Warszawę Singera"

0
Podziel się:

Osoby zainteresowane udziałem w licznych imprezach m.in. teatralnych,
filmowych i muzycznych przygotowanych w ramach "Warszawa Singera", mogą już rezerwować bezpłatne
wejściówki na wiele z tych wydarzeń. X edycja festiwalu będzie trwać od 24 sierpnia do 1 września.

Osoby zainteresowane udziałem w licznych imprezach m.in. teatralnych, filmowych i muzycznych przygotowanych w ramach "Warszawa Singera", mogą już rezerwować bezpłatne wejściówki na wiele z tych wydarzeń. X edycja festiwalu będzie trwać od 24 sierpnia do 1 września.

Na większość wydarzeń organizowanych w ramach X Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera" obowiązują bezpłatne wejściówki, które można już rezerwować pod numerami telefonów (22) 620 55 85 lub (22) 652 16 48. Bilety na część odpłatną można nabyć w kasie Teatru Żydowskiego.

Podczas tegorocznej edycji zaplanowano liczne wydarzenia teatralne. Warszawę odwiedzą zespoły aktorskie m.in. z Rumunii, Argentyny i Izraela. Teatr Żydowski z Bukaresztu wystawi "Yentl" na kanwie prozy Isaaca Bashevisa Singera, a argentyńska artystka Candelaria Saenz Valiente wystawi performance "Golem" w reż. Anny Smolar. Zaprezentowana zostanie także sztuka na podstawie Szymona An-Skiego "The Dybbuk Between Two Worlds" w adaptacji Szmuela Shohata przygotowana dla Teatru Narodowego Habima z Izraela.

Zaproszono również licznych artystów z Polski i twórców małych form teatralnych. Teatr NN z Lublina przyjedzie z monodramem Witolda Dąbrowskiego "Zapomniane opowieści cadyków i rabinów". Adaptację powieści "Dotknij wiatru, dotknij wody" Amosa Oza wystawi Karolina Kirsz, a Paweł Paszta zaprezentuje "Opowiadania nie tylko dla dzieci" na podstawie opowiadań Singera. Zobaczymy również "Josela Rakowera rozmowa z Bogiem" Zvi Kolitza w interpretacji Sławomira Hollanda w wykonaniu Michała Górczyńskiego oraz spektakl poetycko-muzyczny "Słoneczny mit" zainspirowany życiem i twórczością Zuzanny Ginczanki.

Zaprezentowany zostanie także spektakl plenerowy "Proces" Teatru Formy z Wrocławia, monodram na podstawie tekstu Juliana Tuwima "My, Żydzi Polscy" w interpretacji Włodzimierza Pressa oraz spektakl muzyczny w wykonaniu Danuty Stankiewicz "Warszawo ma" z akompaniamentem zespołu klezmerskiego. Goście festiwalu zobaczą też "Monogram M" Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, "Żyda Wiecznego Tułacza" Videoteatru "Poza" na kanwie opowiadania Aleksandra Wata oraz przedstawienie kabaretowe Grupy "Obustronni Ludzie" i Przyjaciele - "Hava Nagila".

Teatr Żydowski z Warszawy wystawi spektakl "Między dniem a nocą. Dybuk" w reżyserii dyrektora Teatru Żydowskiego Szymona Szurmieja. Z okazji 65-lecia pracy artystycznej Szurmiej przedstawi także sztukę "Noc całego życia" stanowiącą zapis wspomnień Janusza Korczaka w ostatnią noc przed Zagładą. Zobaczymy również tegoroczne premiery teatru: "Marienbad" w reż. Macieja Wojtyszki i "Kafka Tańczy" Lecha Mackiewicza, który jest przyjacielem autora sztuki, australijskiego dramaturga Timothy Daly'ego. Daly będzie gościem festiwalu i spotka się z polskimi widzami.

Tegoroczny festiwal, którego organizatorem jest Fundacja Shalom, odbędzie się między 24 sierpnia a 1 września, jak co roku w rejonie pl. Grzybowskiego i ul. Próżnej, w kafejkach nad Wisłą oraz na warszawskiej Pradze. Poza atrakcjami muzycznymi i teatralnymi, planowanych jest prawie 200 wydarzeń kulturalnych - wystaw, wykładów, warsztatów, spotkań literackich, pokazów filmowych oraz innych atrakcji.

Szczegółowe informacje o festiwalu są dostępne na stronie www.festiwalsingera.pl.

Patronem medialnym "Warszawy Singera" jest Polska Agencja Prasowa. (PAP)

akn/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)