Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozpoczęła się zabawa sylwestrowa na wrocławskim Rynku

0
Podziel się

Wspólnym występem artystów, którzy pojawią się na scenie podczas
kilkugodzinnego koncertu, rozpoczęła się we wtorek zabawa sylwestrowa na wrocławskim Rynku. W tym
roku wrocławianie powitają Nowy Roku w rytmach muzyki disco z lat 70. i 80.

bEqEHrzF

Wspólnym występem artystów, którzy pojawią się na scenie podczas kilkugodzinnego koncertu, rozpoczęła się we wtorek zabawa sylwestrowa na wrocławskim Rynku. W tym roku wrocławianie powitają Nowy Roku w rytmach muzyki disco z lat 70. i 80.

Organizatorem koncertu jest Program Drugi TVP oraz wrocławski magistrat. Impreza rozpoczęła się o godz. 20 i potrwa do godz. 1.30.

Wrocławianie będą bawić się przy utworach wykonywanych m.in. przez Edytę Górniak, Justynę Steczkowską czy Zbigniewa Wodeckiego. Na scenie pojawi się również zespół Kombi, Izabela Trojanowska, grupa VOX, Marek Piekarczyk z zespołu TSA czy Kamil Bednarek.

bEqEHrzH

Nie zabraknie również gości z zagranicy. Przed wrocławską publicznością wystąpią Ray Wilson - ostatni wokalista zespołu Genesis oraz Midge Ure - były gitarzysta i wokalista brytyjskiej grupy Ultravox.

Na czas imprezy wrocławski Rynek został ogrodzony, a uczestnicy koncertu wpuszczani są trzema bramkami - od ul. Oławskiej, Kuźniczej oraz placu Solnego. Przed sceną na Rynku jest kilka tysięcy osób.

Większość uczestników imprezy, z którymi rozmawiała PAP podkreślało, że duży plenerowy koncert jest "dobrym dodatkiem" do zabawy sylwestrowej, którą zaplanowali w tym roku. "Przyszliśmy z grupą znajomych na Rynek na dwie godziny, późnej idziemy na imprezę do domu" - powiedział PAP Mateusz.

Z kolei specjalnie na koncert na wrocławskim Rynku przyjechał z Legnicy pan Adam z żoną. "To największa impreza sylwestrowa w regionie, więc warto ją zobaczyć na żywo" - powiedział.

bEqEHrzN

Jak powiedział PAP rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, we Wrocławiu nad bezpieczeństwem uczestników zabaw sylwestrowych czuwa kilkuset policjantów. "Policjanci patrolować będą Rynek, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do centrum, a także wrocławskie dzielnice" - powiedział Petrykowski.

Punkt medyczny dla uczestników imprezy zorganizowano w Sukiennicach, tam też działa ruchomy komisariat policji.

Zabawa sylwestrowa organizowane wspólnie przez Program Drugi TVP i magistrat na wrocławskim Rynku ma już kilkuletnią tradycję. Pierwsza taka impreza odbyła się w 2005 r.(PAP)

pdo/ mhr/

bEqEHrAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)