Notowania

wiadomości
24.04.2013 12:04

Rozpoczęły się Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

Z myślą o przedsiębiorcach aglomeracji poznańskiej, a także młodych ludziach, którzy chcą założyć własny biznes, organizowane są Poznańskie Dni Przedsiębiorczości. Wydarzenie organizowane jest po raz trzeci i potrwa do czwartku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z myślą o przedsiębiorcach aglomeracji poznańskiej, a także młodych ludziach, którzy chcą założyć własny biznes, organizowane są Poznańskie Dni Przedsiębiorczości. Wydarzenie organizowane jest po raz trzeci i potrwa do czwartku.

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Według organizatorów ma w nich wziąć udział ok. 4 tys. uczestników.

Na imprezę składają się w tym roku trzy wydarzenia: VI Forum Gospodarcze Metropolii Poznań, targi przedsiębiorczości, a także rozstrzygnięcie X edycji konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości.

Według organizatorów, celem imprezy jest umacnianie wizerunku aglomeracji poznańskiej, jako miejsca przyjaznego różnorodnym formom aktywności ekonomicznej. W sumie na terenie aglomeracji poznańskiej funkcjonuje ok. 150 tys. przedsiębiorstw.

"Aglomeracja poznańska to najlepiej rozwijająca się gospodarczo aglomeracja w Polsce. Jesteśmy najlepszym obszarem do inwestowania, nie tylko ze względu na atrakcyjne położenie geograficzne, ale też dlatego, że mieszkańcy Wielkopolski są gospodarni" - powiedział w środę PAP starosta poznański Jan Grabkowski.

Jak powiedziała PAP dyrektor wydziału działalności gospodarczej i rolnictwa Urzędu Miasta Poznania Joanna Jajus, w Poznaniu pod koniec 2012 roku było zrejestrowanych ponad 100 tys. podmiotów gospodarczych.

"W ubiegłym roku w Poznaniu powstało ponad 9 tys. firm; nowa firma przybywała co niespełna godzinę. To oznacza, że mamy tych przedsiębiorców naprawdę ogromną liczbę. Chcemy dbać o nich i o rozwój przedsiębiorczości. Stąd potrzeba organizowania tego typu wydarzeń" - powiedziała.

Jak dodała, impreza skierowana jest do tych wszystkich, którzy zajmują się działalnością gospodarczą, a także do młodzieży - uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

"Proponujemy ok. 50 warsztatów, paneli dyskusyjnych, spotkań. Chcemy mówić o przedsiębiorczości, w tym o firmach już istniejących a które chciałyby się rozwijać chociażby poprzez wejście na rynki zagraniczne" - powiedziała Jajus.

"Będziemy rozmawiać z młodymi ludźmi, którzy chcą zakładać własną działalność gospodarczą. To jest ten moment, gdy zapada decyzja: czy będę pracować na etacie, czy będę tworzyć miejsce pracy dla siebie, a w przyszłości również dla innych. Powiemy jakie są blaski i cienie prowadzenia działalności gospodarczej, na co trzeba zwracać szczególną uwagę, jaką przyjąć formę prawną przyszłej działalności gospodarczej, jak się rozliczać i jak zdobywać klienta" - dodała.

W trakcie Dni zostanie rozstrzygnięta X edycja konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Jak powiedziała Jajus, na konkurs zgłosiło się ok. 100 firm. Z prawie 40 wyselekcjonowanych podmiotów wybranych zostanie trzech laureatów w kategoriach: średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwo.

"W ramach organizowanych targów prezentują się instytucje wsparcia i otoczenia biznesu, które na co dzień współpracują z przedsiębiorcami, doradzają im albo też rozliczają przedsiębiorców. Wśród wystawców mamy też grupę przedsiębiorców, którzy świadczą usługi lub oferują produkty dla innych firm" - powiedziała Jajus.

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości są wspólną inicjatywą Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych tj. Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Kolegium Rektorów Miasta Poznania. (PAP)

rpo/ drag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz