Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RSF oburzone sytuacją dziennikarzy w Iranie

0
Podziel się

Sekretarz generalny organizacji Dziennikarze bez Granic (RSF)
Jean-Francois Julliard wyraził w środę "oburzenie" i "zaniepokojenie" sytuacją mediów w Iranie,
skąd do RSF nie docierają żadne informacje o dziennikarzach i blogerach.

bEibYQOJ

Sekretarz generalny organizacji Dziennikarze bez Granic (RSF) Jean-Francois Julliard wyraził w środę "oburzenie" i "zaniepokojenie" sytuacją mediów w Iranie, skąd do RSF nie docierają żadne informacje o dziennikarzach i blogerach.

RSF wzywa wszystkich dziennikarzy, by zebrali się w czwartek o godz. 15.00 przed ambasadą Iranu w Paryżu z widocznymi akredytacjami dziennikarskimi, by zaprotestować przeciwko posunięciom władz irańskich wobec mediów.

Od wtorku, kiedy to władze irańskie zakazały prasie zagranicznej relacjonowania jakichkolwiek wydarzeń, które nie figuruje w programie Ministerstwa Kultury i Orientacji Islamskiej, "dziennikarze zagraniczni są zamknięci w swoich redakcjach albo pokojach hotelowych" - zaznaczył Julliard.

bEibYQOL

"To absolutnie skandaliczne, ale także niepokojące, gdyż pozwala to przypuszczać, że nastąpi nasilenie represji. Władze irańskie chcą wyraźnie zmusić media zagraniczne do opuszczenia kraju, by móc zdławić poruszenie społeczne z dala od spojrzeń z zewnątrz" - ocenił.

Julliard wyraził zaniepokojenie losem irańskich dziennikarzy i blogerów, z których "około dziesięciu" zostało zatrzymanych po opublikowaniu wyników wyborów.

"Straciliśmy kontakt ze znacznie większą liczbą. Sadzimy, że - w najlepszym przypadku - znaleźli schronienie na prowincji, gdzie sytuacja jest spokojniejsza, lub zostali aresztowani" - powiedział. (PAP)

mw/ ap/

bEibYQOR

4259161

bEibYQPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)