Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palikot
02.06.2011 12:05

Ruch Poparcia zagrożony. Powstał Ruch Palikota

Były poseł PO zarejestrował nową partię. To już drugie ugrupowanie wpisane przez niego do rejestru partii politycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były poseł PO wpisał do rejestru partii politycznych nowe ugrupowanie - Ruch Palikota. To już druga zarejestrowana przez niego partia.

- _ To oznacza, że możemy rozpocząć pełnoprawne działania, zmierzające do rozpoczęcia kampanii wyborczej. Ruch Palikota weźmie udział w wyborach. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale jesteśmy pewni, że doskonale sobie poradzimy _ - napisał w oświadczeniu Janusz Palikot.

Podkreślił, że Ruch Palikota _ rozpoczyna oficjalny bieg ku zwycięstwu _. _ Nadchodzi wielki przełom - Nowoczesna Polska coraz bliżej _ - czytamy.

Ruch Palikota jest już drugą partią polityczną byłego polityka PO. Wcześniej - w październiku 2010 roku - zarejestrował on partię o nazwie Ruch Poparcia.

Ugrupowaniu temu jednak, z powodu niedostarczenia sprawozdania finansowego do Państwowej Komisji Wyborczej, grozi wykreślenie z ewidencji partii. Sprawa ma być rozpatrzona przez sąd pod koniec lipca.

Zgodnie z ustawą o partiach politycznych, każda partia, aby mogła funkcjonować zgodnie z prawem, musi co roku przedkładać PKW sprawozdanie finansowe ze swojej działalności.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t83737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;partii;palikota;bedzie;nowa,194,0,818626.html) Koniec partii Palikota? Będzie nowa Ruch Poparcia Janusza Palikota może zostać wykreślony z listy partii politycznych. Powód? Ugrupowanie nie złożyło w terminie sprawozdania finansowego do Państwowej Komisji Wyborczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t133870.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gwiazda;dawida;obok;krzyza;palikot;w;akcji,117,0,786037.html) Gwiazda Dawida obok krzyża. Palikot w akcji Ruch Poparcia Janusza Palikota chce ogólnopolskiej debaty na temat symboli religijnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t20785.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;partia;zarejestrowana;palikot;rusza;w;polske,13,0,705293.html) Nowa partia zarejestrowana. Palikot rusza w Polskę Poseł zapowiada budowę struktur regionalnych i kongres.
Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz