Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rumunia musi pożyczyć w przyszłym roku 6 mld euro

0
Podziel się:

Prezydent Traian Basescu mówi, że kraj musi poprosić o pieniądze MFW.

Rumunia musi pożyczyć w przyszłym roku 6 mld euro
(ec.europa.eu)
bEDClVhN


_ _

_ - Rumunia musi pożyczyć w przyszłym roku około 6 mld euro, aby pokryć deficyt budżetowy _ - powiedział w parlamencie prezydent Traian Basescu. W tym celu konieczne jest podpisanie nowego porozumienia z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

_ - Rumunia w dalszym ciągu potrzebuje pożyczki. Dlatego w 2011 roku podpiszemy nowe porozumienie z MFW _ - oznajmił prezydent we wtorek wieczorem. Dodał, że tegoroczny deficyt budżetowy wyniesie 6,8 proc. PKB.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t89172.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rumuni;uchwalili;gleboka;reforme;emerytalna,153,0,676505.html) Rumuni uchwalili głęboką reformę emerytalną

bEDClVhP

Rumunia podpisała w 2009 roku, gdy jej gospodarka skurczyła się o 7,1 procent, porozumienie z MFW, Unią Europejską i Bankiem Światowym o pożyczce w wysokości 20 mld euro. Część pieniędzy został wydana na wypłacenie wynagrodzeń i emerytur.

Rząd premiera Emila Boca podjął w tym roku drastyczne kroki oszczędnościowe, aby utrzymać deficyt budżetowy na planowanym poziomie. Zarobki pracowników sfery budżetowej zostały obcięte o jedną czwartą, podniesiono VAT i planowane są cięcia w zatrudnieniu w sektorze publicznym.

bEDClViq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)